جهاد دانشگاهی، عرصه فعالیت دانشمندان جهادگر و خودباوری جوانان

0 66



ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در سطح کشوری منشا خدمات و افتخارات فراوانی است، گفت: این نهاد باید عرصه فعالیت دانشمندان جهادگر و خودباوری جوانان استان باشد و نظام اسلامی از خدمات علمی آنان بهره مند شود.

محمدرضا حسین‌نژاد، استاندار خراسان شمالی، در گفت و گو با ایسنا به مناسبت سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: از نخستین موسسات دانش‌بنیان کشور، جهاد دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در سطح کشوری منشا خدمات و افتخارات فراوانی است، افزود: این نهاد باید عرصه فعالیت دانشمندان جهادگر و خودباوری جوانان استان باشد و نظام اسلامی از خدمات علمی آنان بهره مند شود.

استاندار خراسان شمالی، رسالت مهم جهاد دانشگاهی را تربیت نیروهای انسانی متخصص، متعهد و انقلابی دانست و افزود: این نهاد، امکان استفاده از دوره‌های متنوع آموزشی را برای دانشجویان و دانش‌آموزان فراهم کند و در تحقق شعار سال کمک نماید.

او با اعلام اینکه جهاد دانشگاهی، مجموعه ای است که باید علم را به عرصه عمل بکشاند، گفت: این نهاد می تواند در حوزه دام و کشاورزی در خراسان شمالی که دارای ظرفیت های فراوان است، کمک کننده باشد. همچنین در مطالعات آب های زیرزمینی و غربالگری سرطان برست و … نیز می تواند نقش آفرینی کند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.