جهاد دانشگاهی خط شکن انجام کارهای بزرگ است

0 60ایسنا/کرمانشاه رییس جهاددانشگاهی با بیان اینکه جهاددانشگاهی خط شکن انجام کارهای بزرگ است، گفت: رسالت خود را انجام کارهای برزمین مانده کشور تعیین کرده‌ایم.

دکتر حسن مسلمی نایینی، امروز (۱۱ مرداد) در آیین افتتاح واحد تولید کربن فعال از قیر طبیعی در کرمانشاه، با اشاره به ذخایر غنی قیر طبیعی در استان کرمانشاه گفت: متاسفانه این ذخایر به دلیل خام فروشی ثمره ای که باید را برای استان و کشور ندارد و در همین راستا نیاز است بطور جد در بحث فرآوری این محصول اقدام شود.

وی افزود: یکی از ویژگی های جهاد دانشگاهی ورود به عرصه های زمین مانده کشور است و در همین راستا برای جلوگیری از خام فروشی این محصول با ارزش، کار فرآوری آن از ۱۵ سال پیش در جهاد دانشگاهی کرمانشاه آغاز شد.

مسلمی نایینی گفت: امروز بعد از ۱۵ سال کار جهادی و تحقیقاتی شاهد افتتاح اولین کارخانه تولید کربن فعال از قیرطبیعی کشور هستیم، محصول با ارزش و استراتژیکی که در بسیاری صنایع دفاعی و نظامی و حتی صنایع غذایی کاربرد دارد.

رییس جهاد دانشگاهی اجرای این پروژه را نشان‌دهنده پتانسیل بالای استان کرمانشاه در حوزه علم و فناوری دانست و افزود: در بحث علم و فناوری کرمانشاه نه تنها نیازمند نگاه ویژه مسئولین کشوری است، بلکه این استان باید نگاه ویژه به کشور داشته و سایر استان ها را از تجربیات با ارزش خود در حوزه علم و فناوری بهره مند کند.

مسلمی نایینی با اشاره به محرومیت های استان کرمانشاه در حوزه های مختلف گفت: در حوزه علم و فناوری محرومیتی در این استان ندیده ایم و این استان از پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی در این حوزه برخوردار است.

وی تاکید کرد: این استان سرمایه های انسانی و اساتید برجسته ای همچون پروفسور شمسی پور و پروفسور خدایی دارد که نه تنها برای استان و کشور که در سطح بین‌المللی هم افتخارآفرین هستند و از برجسته ترین دانشمندان جهان اسلامی محسوب می شوند.

جهاد خط شکن کارهای بزرگ است/ رسالت خود را انجام کارهای برزمین مانده کشور تعیین کرده ایم

رییس جهاددانشگاهی در ادامه با تبریک سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، از جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد جهادی و انقلابی یاد کرد و افزود: اهمیت کار این مجموعه زمانی مشخص می شود که مقام معظم رهبری از جهاد دانشگاهی به عنوان پایه و ستون علمی کشور یاد می کنند.

وی افزود: ایشان در صحبت های خود با برجسته کردن جایگاه جهاددانشگاهی نسبت به سایر مراکز علمی و آموزشی و تحقیقاتی کشور، آینده علمی کشور را به وابسته به این مجموعه و فعالیت های آن می دانند که همین امر مسئولیت ما را در جهاد دانشگاهی سنگین تر کرده است.

مسلمی نایینی گفت: جهاد دانشگاهی مجموعه ای است که از همان ابتدا علم و ایمان در آن تلفیق شده است، دو اصلی که بال پرواز پیشرفت و توسعه کشور محسوب می شوند و جهاد آنها را اولویت کار خود قرار داده است.

رییس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه این نهاد عهده دار پروژه های بزرگی در کشور بوده گفت: جهاد از همان ابتدا رسالت خود را انجام کارهای بر زمین مانده و سخت کشور تعیین کرده و تا به امروز با موفقیت این رسالت را به انجام رسانده است.

وی افزود: این مجموعه همیشه خط شکن کارهای سخت و دشوار در کشور بوده و  به شعار ” ما می‌توانیم” به معنای واقعی آن جامه عمل پوشانده است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.