جهاد دانشگاهی لرستان مقید به برنامه‌های اثربخش است

0 65ایسنا/لرستان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با بیان اینکه خبرگزاری‌های جهاد دانشگاهی استان، امدادگران واقعی امداد هستند، گفت: جهاد دانشگاهی لرستان مقید به برنامه‌های روی کاغذ نیست، عملیاتی و اثربخش است.

جلال شیخ‌پور امروز ۲۱ مرداد ماه در دیدار با دکتر فرهاد فرامرزیان، رئیس جهاد دانشگاهی لرستان که در محل سالن جلسات این نهاد برگزار شد، با گرامیداشت ۱۷ مردادماه روز خبرنگار، اظهار کرد: خبرگزاری‌های جهاد دانشگاهی لرستان امدادگران واقعی کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

وی با بیان اینکه در بخش همراهی با جهاد دانشگاهی اعتماد ویژه به رسانه‌های این نهاد داریم و جزو اولویت‌های ماست، اضافه کرد: رسانه‌های جهاد دانشگاهی با اعتمادسازی سبب مهیا کردن بستر برای مشارکت بیشتر در امر محرومیت‌زدایی در لرستان شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) به دست مردم خیر لرستان انجام می‌شود، لذا از مجموعه جهاد دانشگاهی و رسانه‌های انقلابی این نهاد تشکر می‌کنم.

شیخ‌پور بیان کرد: جهاد دانشگاهی لرستان مقید به برنامه‌های روی کاغذ نیست و میدانی وارد کارها شده تا آنها را به نتیجه برساند و این ماهیت جهاد دانشگاهی است.

وی ادامه داد: از بخش آموزش جهاد دانشگاهی به منظور مهارت‌ افزایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) حمایت می‌کنیم و در این راستا نیاز است جهاد دانشگاهی رشته‌های مورد تقاضا و جوان‌پسند ایجاد و راه‌اندازی کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان اظهار کرد: هم‌اکنون جوانان بیکار فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های لرستان متقاضی ۳۰ رشته هستند به عنوان نمونه آموزش خلبانی برای سم‌پاشی و بذرپاشی مورد تقاضای آنهاست.

شیخ‌پور با بیان اینکه غالب بیکاران استان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند، افزود: این افراد منتظرند استخدام دستگاه‌های اجرایی شوند در حالیکه چنانچه مهارتی را از طریق آموزش‌های جهاد دانشگاهی کسب کنند می‌توانند برای خود کسب و کاری داشته باشند.

وی گفت: مددجویان کمیته امداد برای دوره‌های آزاد نظیر نسخه‌پیچی داروخانه و دستیار دندانپزشک استقبال کرده و منابع آن را نیز کمیته امداد استان تامین می‌کند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.