حسینی: دولت توجه ویژه‌ای به محرومیت‌زدایی سیستان و بلوچستان دارد

0 65معاون رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به محرومیت زدایی و عمران و آبادانی استان سیستان و بلوچستان و فعال کردن ظرفیت های بی بدیل منطقه چابهار دارد.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد حسینی در دیدار مولوی عبدالرحمن ملازهی مواضع و حمایت‌های وی از وحدت و یکدلی و جلوگیری از انشقاق و دودستگی در سطح استان سیستان و بلوچستان را اقدامی ارزشمند دانست و اظهار کرد: همه باید در این زمینه تلاش کنیم و بنای اصلی دولت هم بر همگرایی، همدلی و هم افزایی در کشور است؛ با همین رویکرد می‌توان موانع و مشکلات را پشت سر گذاشت.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب خاطرات خوبی از مردم سیستان و بلوچستان دارند و همواره از آنان به نیکی یاد می‌کنند و بر رفع محرومیت و پیشرفت استان تاکید دارند، خاطرنشان کرد: فرصت‌ها و ظرفیت‌های زیادی برای عمران و آبادانی و پیشرفت استان سیستان و بلوچستان و منطقه چابهار وجود دارد و دولت مصمم است این ظرفیت‌ها را در مسیر رفع مشکلات مردم فعال کند و در این رابطه منطقه آزاد چابهار نیز ماموریت‌ها و وظایف ویژه‌ای در حوزه خدمات اجتماعی بر عهده دارد و تاکنون گام های مثبتی برداشته و این رویکرد با جدیت ادامه دارد.

مولوی عبدالرحمان ملازهی در این دیدار که مهندس مقدم مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار نیز حضور داشت با قدردانی از اقدامات دولت آیت الله رئیسی در رسیدگی به مشکلات و مطالبات مردم مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان، خاطراتی از توجه و عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مردم استان بیان کرد.

مولوی عبدالرحمن ملازهی همچنین با اشاره به توجه دولت به رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم شهرستان چابهار به برقراری پرواز مستقیم برای حجاج چابهار اشاره کرد و گفت: برای اولین بار سه کاروان حج از منطقه از فرودگاه چابهار به سرزمین وحی اعزام شدند و این سفر با نظم و رسیدگی کامل، بخوبی و بدون کمترین دغدغه ای انجام شد.

وی با قدردانی از اقدامات دولت سیزدهم و رئیس جمهور و کارگزاران حج، گفت: دولت در راستای رفاه و آسایش مردم جنوب سیستان وبلوچستان در زمینه حج، کار بسیار ارزشمندی انجام داد و با برقراری مجدد روابط با عربستان امسال تعامل خوبی با حاجیان ایرانی وجود داشت.

مولوی عبدالرحمن همچنین از خاطرات خود در دوران رژیم پهلوی از تبعید مقام معظم رهبری به ایرانشهر و آیت الله مکارم شیرازی به چابهار و نیز سفرهای حج خود نکاتی یادآور شد و کتاب ” پیشکسوتان بلوچستان و سفرنامه چابهار” را تقدیم سید محمد حسینی کرد.

معاون پارلمانی رییس جمهور در جریان این سفر همچنین از طرح‌ های عمرانی، زیربنایی، صنعتی، شیلاتی، بندری و گردشگری منطقه آزاد چابهار بازدید و از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و موانع و مشکلات موجود در مسیر توسعه آنها قرار گرفت.

حسینی در بازدید از بندر ماهیگیری کنارک، مجتمع تفریحی گردشگری تیاب و پروژه ساخت شناگاه، مجتمع پتروشیمی نگین مکران، بندر شهید بهشتی و بندر شهید کلانتری، با گزارش مدیران و مسئولین این پروژه‌ها، از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها و چالش‌های پیش روی توسعه این مجتمع‌ها قرار گرفت.

وی در جریان بازدید از مجتمع پتروشیمی نگین مکران، بر تعامل با دانشگاه برای تربیت و آموزش نیروی متخصص و تلاش برای توسعه فازهای مختلف آن به منظور افزایش صادرات و کاهش خام فروشی تاکید کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص ظرفیت بنادر چابهار و آمادگی آن برای جابجایی ۸ و نیم میلیون تن کالا در سال، خواستار تکمیل زیرساخت‌ها به منظور استفاده کامل از این ظرفیت بی‌نظیر شد.

معاون رئیس جمهور همچنین در بازدید از روند تکمیل مجتمع تفریحی، سیاحتی چابهار و طرح ساخت شناگاه‌ها، سواحل و طبیعت بکر چابهار را فرصت مناسبی برای جذب گردشگر دانست و گفت: سرمایه‌گذاری در کنار معرفی درست جاذبه‌های طبیعی چابهار می‌تواند به رونق گردشگری و اقتصادی منطقه کمک کند.

حسینی در ادامه برنامه‌های خود انبار منطقه آزاد تجاری چابهار به گنجایش ۴ هزار تن کالا را افتتاح کرد.

با این افتتاح مساحت انبارهای منطقه آزاد به ۳۰ هزار متر مربع افزایش می‌یابد.

معاون رئیس جمهور اینگونه اقدامات را باعث دلگرمی فعالان اقتصادی و اطمینان خاطر آنان دانست و بر توسعه فاز دوم این پروژه تاکید کرد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.