حسین زهی: کشورهای اسلامی باید با اتحاد در برابر هتک حرمت قرآن بایستند

0

[ad_1]

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می رود کشورهای اسلامی همانند اتحادی که در جبهه غرب وجود دارد، با یکدیگر متحد شده و در برابر اهانت به مسلمانان بایستند.

اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با ایسنا، ضمن محکومیت هتک حرمت قرآن کریم، بیان کرد: قرآن معجزه خداوند متعال بوده که بر پیامبر اسلام (ص) نازل کرده است. از طرفی قرآن متعلق به تمام مسلمانان است و تمام افرادی که به خدای متعال اعتقاد دارند برای آموزه‌های این کتاب آسمانی نیز احترام قائل هستند. قرآن از طرف خداوند متعال وحی شده است. ضمن محکوم کردن هتک حرمتی که در کشور سوئد و دانمارک صورت گرفت، باید بگویم این کشورها علی رغم ادعاهایی که در خصوص استقلال و آزادی بیان داشتند، با این اقدام به دو میلیارد مسلمان در سطح جهان اهانت کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: انتظار می رود سران کشورهای اسلامی هرچه زودتر جلسه ای تشکیل داده و به صورت فوری به این موضوع ورود کنند. انتظار می‌رود کشورهای اسلامی واکنش قاطعی نسبت به این موضوع نشان دهند. حتی کشورهایی که اکثریت آنها مسلمان نیستند اما در آنها مسلمان‌هایی زندگی می کنند باید نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و حداقل در یک بیانیه ای این حرکت را محکوم می کردند.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید که حافظ این کتاب آسمانی است. امیدوار هستیم بین کشورهای اسلامی یک اتحاد و وحدت رویه‌ای مانند اتحادی که در جبهه غرب شکل گرفته است، ایجاد شود تا در برابر این قبیل اقدامات با ید واحد بایستیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.