حضور در انتخابات دخالت در تصمیم‌گیری‌های نظام است/ اعتراض خاموش به جایی نمی‌رسد

0 21ایسنا/اصفهان مدیر مسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه حضور ما در انتخابات برای اقتدار نظام و مقابله با دشمن ضرورت دارد، گفت: حضور در انتخابات در واقع دخالت در تصمیم‌گیری‌های نظام است.

حسین شریعتمداری، ‌امروز(چهارشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه) در نشست تخصصی جهاد تبیین؛ انتخابات و مسائل روز کشور که از سوی بسیج اساتید استان اصفهان و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد میمه، به‌صورت برخط برگزار شد، اظهار کرد: کشور ایران اکنون در زمان حساسی قرار دارد، موضوعی که از ابتدای انقلاب همراه این کشور بوده است و مشخص نیست تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه یکی از مسایل مهم امروز کشور موضوع انتخابات است، افزود: انتخابات همیشه حساسیت خاص خود را داشته، اما این دوره حساسیت بیشتری نسبت به دوره‌های گذشته دارد، زیرا به گفته مقام معظم رهبری ما درحال نزدیک شدن به یک پیچ تاریخی هستیم و این موضوع را دیگر مقامات دنیا نیز تایید کرده‌اند که نظام کنونی در حال تغییرات جدی است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: شرایط امروز کشور ایران خطیر است، اما خطرناک نیست. خطیر از آن جهت که عوامل زیادی در میدان حضور دارند و هر کدام از این وضعیت به وجود آمده سهم خود را می‌خواهند و ساز خود را کوک می کنند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید بر اصل نظام است

شریعتمداری با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، گفت: برآوردهای اولیه مراسمات راهپیمایی امسال نشان می‌دهد حضور جمعیت بین ۳۵ تا ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. این در حالیست که ۷۰ درصد از افرادی که زمان پیروزی انقلاب در قید حیات بودند، از دنیا رفته‌اند و این آمار نشان می‌دهد که نسل‌های سوم، چهارم، پنجم و حتی ششم نیز با انقلاب همراه هستند.

وی با اشاره به حضور پر رنگ جوانان و نوجوانان و دانش آموزان مقاطع دبیرستان و حتی دبستانی‌ها در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، بیان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال شرایطی بسیار روح‌نواز و انسان‌ساز را به وجود آورده بود و حتی از طیف‌های مختلف سیاسی تاکید بر برگزاری پرشور این مراسم داشتند، زیرا راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید بر اصل نظام است.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور خواهند یافت تا نشان دهند با وجود اینکه گلایه‌هایی که دارند، ولی به نظام و انقلابشان وفادار هستند، گفت: این تاکید فقط از روی نگاه احساسی نیست، بلکه برخواسته از یک واقعیت است که مردم ما می‌دانند در جهان امروز  جمهوری اسلامی می‌تواند منافع دنیا و آخرتشان را تامین کند و در ۴۵ سال گذشته هم اینگونه بوده است.

شریعتمداری ادامه داد: بعضی‌ها می‌گویند باید واقع بین باشید، زیرا انقلاب اسلامی به مرور ایام کمرنگ شده است، در صورتی که باید به سوال پاسخ داده شود که اگر چنین است که شما می‌گویید پس چرا همواره کینه‌توزی، برنامه‌ریزی‌ها و فتنه‌اندازی‌های شما بعد انقلاب شتاب بیشتری گرفته است؟ دشمن ۴۵ سال است که می‌گوید جمهوری اسلامی از بین می‌رود، اما واقعیت آن است که نظام پابرجا خواهد ماند و پرچم را به دست صاحب اصلی آن یعنی امام زمان(عج) خواهد داد.

حضور در انتخابات تاکید بر حفظ نظام است

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین انگیزه و هدف کسانی که در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کنند دفاع و حمایت از نظام است، اظهار کرد: جنس انتخابات با ۲۲ بهمن یکی است و هر دو از یک صنف است. البته انتخابات از جهاتی با ۲۲ بهمن تفاوت دارد و علاوه بر اینکه تعیین افراد سیاست‌پرداز و تصمیم‌ساز برای جایگاه‌های مختلف نظام است، حضور در آن صرف نظر از انتخاب اینکه چه افرادی برگزیده می‌شوند، تاکید و تایید بر حفظ نظام است که این موضوع باید برای دیگران گفته شود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از ضرورت‌های حضور در انتخابات تقویت نظام است، افزود: دشمن زمانی که احساس کند انسجام و اتحاد ملی دچار آسیب شده و بین مردم فاصله افتاده است، حتما دست به کاری خواهد زد و سابقه این همه سال‌های انقلاب نیز این موضوع را گواه می‌دهد. من نمی‌گویم دست به اقدام نظامی می‌زند که اوایل انقلاب این کار را هم کرد و راه به جایی نبرد، ولی امروزه می‌داند عملیات نظامی کارساز نیست، بنابراین از راه‌های دیگری وارد می‌شود.

شریعتمداری با اشاره به اتفاقات فتنه سال ۸۸ گفت: بسیاری از موضوعات کشور در آن زمان روال عادی داشت و حتی مذاکرات هسته‌ای در عمان برقرار بود، ولی زمانی که آن گسل پدید آمد به یکباره همه چیز تغییر کرد و حتی رئیس جمهور وقت آمریکا و نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که از جنبش سبز حمایت می‌کنیم و با همه توان به میدان می‌آییم. حتی تصورشان این بود که می‌توانند از این کانال به نقطه مطلوبی برسند که موفق نبودند و بعدا هم پشیمان شدند.

این فعال رسانه‌ای خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های حضور در انتخابات، حفظ اقتدار نظام و ناامید کردن دشمن است. یکی از مواردی که می‌تواند دشمنان کشور را به خشم بیاندازد، جهادتبیین است. اکنون ما در میدان جنگ هستیم و باید از همه ابزار علیه دشمن استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: ما با دشمنی روبه‌رو هستیم که به هیچ چیزی پایبند نیست که نمونه بارز آن اتفاقات غزه است. اسرائیل در غزه به راحتی نسل‌کشی می‌کند و آمریکا، انگلیس، آلمان و سایر قدرت‌های استکباری و حتی سازمان ملل هم از آن حمایت می‌کنند.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه حضور ما در انتخابات صرف‌نظر از اینکه چه کسی را می‌خواهیم انتخاب کنیم، برای اقتدار نظام و مقابله با دشمن ضرورت دارد، گفت: حضور در انتخابات در واقع دخالت در تصمیم‌گیری‌های نظام است. بعضی‌ها می‌گویند با رای ندادن‌مان اعتراض خود را نشان می‌دهیم در صورتی که اعتراض خاموش به جایی نمی‌رسد. 

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: دشمن تلاش می‌کند تا نشان دهد که دیدگاه مردم نسبت به نظام و کشورشان تغییر کرده است و دلسرد شده‌اند. همین موضوع برای آنها کافی خواهد بود، بنابراین این همه اصرار می کنند تا مردم در انتخابات شرکت نکنند. 

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.