خرید ماشین شارژی کودک – ماشین برقی شاسی بلند ارزان

۶- کمک فنر برای ماشین برقیهایی که در بیرون از خانه مورد استفاده قرار میگیرند حائز اهمیت بیشتری است، زیرا علاوه بر تجربه سواری نرمتر و مهیجتر مانع از آسیب به کمر و زانوی کودک میگردد. ۹- شارژر که عموماً به همراه تمامی ماشین شارژی ها ارسال میگردد و با برق شهری قابل شارژ است. بهطور کلی عملکرد خودروهای هیبریدی به سوختگیری موتور درون سوز از قبیل بنزین، گاز پروپان، سی ان جی، هیدروژن یا انرژی خورشیدی و ترکیب با انرژی حرکتی موتور الکتریکی شارژ شده وابسته است. اتومبیل یا ماشین هیبریدی ( Hybrid electric vehicle ؛HEV) در واقع نوعی سیستم بهحساب میآید که در طراحی آن از ترکیب یک موتور بنزینی، یک موتور الکتریکی و یک باتری به صورت همزمان استفاده شده است. در این مدل خودروها، موتور الکتریکی نقش مکمل موتور احتراق را برعهده دارد و امکان شارژی باتری خودرو هیبریدی از طریق تبدیل سرعت به انرژی در هنگام ترمز یا کاهش سرعت صورت میپذیرد.

نخستین خودروهای برقی کاربردی در سال 1880 میلادی مطرح شدهاند که طراحی این مدل خودروها، در نهایت از اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 به صورت گسترده در صنعت خودروسازی متداول شده است. آلایندگی صفر و امکان شارژ باتری در منزل یا ایستگاههای ویژه از جمله قابلیتهای منحصر بهفرد خودروهای برقی بهحساب میآید که در نهایت به کاهش آلودگی هوا، کاهش گازهای گلخانهای و کاهش وابستگی به نفت منجر میشود؛ از اینرو تمام کشورهای دنیا در حال آماده سازی زیرساختهای لازم برای استفاده از اتومبیلهای برقی هستند و با توجه به فرق ماشین هیبریدی با برقی، در برخی از کشورها استفاده از اتومبیلهای برقی رواج یافته است اما علیرغم تشویق خودروسازان و دولتها به خرید خودروهای برقی و گسترش سریع بازار جهانی این مدل خودروها، بر اساس آمار موجود تا انتهای سال 2018 میلادی سهم خودروهای برقی از هر 250 خودرو موجود در جادهها، تنها 1 خودرو برقی بوده است. خودروی برقی مناسب برای شما، خودرویی است که میتوانید برای سفرهای عادی خود بدون نیاز به توقف و شارژ در نیمه راه از آن استفاده کنید. توجه به قد و وزن کودک: نخستین نکته ای که هنگام خرید ماشین شارژی باید به آن توجه کافی نمایید، قد و وزن کودک شما است تا بتوانید متناسب با ابعاد فیزیکی او اقدام به خرید یک کدام از سایزهای مناسب این دسته از اسباب بازی های مهیج و برقی شوید.

دسته حمل: وجود یک دسته جهت حمل و جا به جایی این وسیله نیز با توجه به وزن و سایز نسبتا بزرگش بسیار می تواند کارآمد تلقی شود. کودکان با چیزی که طبق سلیقه خودشان نباشد و دوست نداشته باشند سخت ارتباط می گیرند. همانطور که اشاره شد، خودروهای هیبریدی به عنوان یک سیستم ترکیبی از موتور بنزینی، موتور الکتریکی و باتری ساخته شدهاند که نیرو لازم برای حرکت اتومبیل از منابع متفاوت تامین خواهد شد اما در اتومبیلهای برقی یا الکتریکی، حرکت خودرو از طریق نیروی یک موتور برقی صورت میپذیرد که این مورد به عنوان اصلیترین فرق ماشین هیبریدی با برقی مطرح میشود. به این مدل خودروها با توجه به ماهیت عملکرد، خودرو سبز یا برقی دوگانه گفته می شود که نخستین بار در سال 1997 میلادی شرکت تویوتا، تولید انبوه خودروهای هیبریدی را تحت عنوان تویوتا پریوس به بازار خودرو سراسر جهان عرضه کرده است. اگرچه با توجه به چالشهای زیست محیطی و کاهش ذخایر جهانی نفت، شرکتهای خودروسازی جهان در تلاش هستند تا طراحی و تولید انبوه خودروهای الکتریکی را در برنامه خود قرار دهند؛ زیرا جایگزینی اتومبیلهای احتراقی با خودروهای پایه موتور الکتریکی در اقصی نقاط جهان به امری ضروری تبدیل شده است. تولید خودروهای برقی به یکی از چالش برانگیزترین اتفاقات کمپانیهای خودرو سازی در دنیا تبدیل شده است چراکه علاوه بر اینکه تکنولوژی روز و سطح بالایی به حساب می آیند تا حد زیادی قدرت و توانایی های شرکت را به رقبا نشان می دهند.

نسل جدید خودروها بدون پیشران احتراق و تنها بر پایه موتور الکتریکی طراحی و تولید شدهاند که به آنها خودرو برقی (Electric vehicle) گفته میشود. به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ چند ماهی است که شایعاتی درباره “Apple Car” پروژهای که تصور میشود توسط اپل برای تولید یک خودرو الکتریکی در دست ساخت است به گوش میرسد. جزئیات تاییدشده کمی درباره این پروژه وجود دارد اما یک گزارش جدید در این هفته حاکی از آن است که وسیله نقلیه پیشنهادی کاملاً مستقل بوده و میتواند بدون راننده انسانی کار کند. همانطور که مشخص است، خودروهای بنزیلی و دیزلی مربوط به نسل اولیه خودروسازی هستند اما خودروهای هیبریدی، پلاگین هیبریدی و برقی به ترتیب به عنوان مراحل اولیه، میانی و نهایی توسعه صنعت خودروهای الکتریکی شناخته میشوند که با توجه به شرایط زیست محیطی گزینه ایدهآلی برای کاهش میزان آلودگی هوا و ورود نسل جدید اتومبیلها خواهند بود. حال در شرایط فعلی با توجه به قیمت پایین سوختهای فسیلی در ایران، اتومبیلهای هیبریدی به عنوان بهترین گزینه برای کاهش سطح آلودگی هوا، کاهش گازهای گلخانهای و ورود به استفاده از نسل جدید اتومبیلها مطرح میشوند. در این زمینه اغلب کارشناسان حمل و نقل بر این باورند که با توجه به نبودن زیرساختهای لازم برای خودروهای برقی اعم از ایستگاههای مخصوص شارژ باتری و کیفیت پایین جادههای کشور، تردد خودروهای برقی در ایران گزینه مطلوبی نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید