خودرو برقی چیست؟

بنابراین باید جریان، ولتاژ و دمای هر باتری برای یک کار ایمن کنترل شود. بنابراین، زمانی که ماژول باتری آماده شد، باید به BMS و سیستم خنک کننده برای عملکرد ایمن باتری متصل شود. به همین ترتیب اگر دو تا از این ها را به طور موازی به هم وصل کنیم، ماژول حاصل 3.7 ولت 4000 میلی آمپر ساعت خواهد بود. در ماشین های برقی موتور الکتریکی و باتری وجود دارد که در ایستگاههای مخصوص به خودشان شارژ می شود و تا 400 کیلومتر هم قابلیت شارژ شدن را دارد . اگر موتور ها عضله ماشین در نظر گرفته شوند، کنترلر مغز آن است. از جمله این موارد می توان به سایز و بزرگی محصول، نوع باطری و قابلیت شارژدهی آن (هر چه آمپر یک باطری بیشتر باشد، ماندگاری شارژ آن نیز بیشتر است)، نوع چرخ ها، سیستم ایمنی ماشین و غیره اشاره نمود. یکی از معیارهایی که میتواند تاثیر زیادی در رضایت کودک شما از ماشین شارژی داشته باشد، سرعت آن است. مدت زمان مناسب برای شارژ باتری ماشین شارژی به عوامل مختلفی مانند نوع و جنس باتری بستگی دارد، در کل یک استاندارد برای شارژ باتری در این وسایل وجود دارد. در حالی که این تغییرات پیوسته اتفاق می افتد، وقت آن رسیده است که بعنوان مهندس بدانیم که در زیر کاپوت یک اتومبیل الکتریکی چه چیز هایی وجود دارد و نحوه کار آن ها چیست.

اما به طور خلاصه در این مقاله از وسیله نقلیه الکتریکی یا EV، فقط به اتومبیل های الکتریکی، اتوبوس و کامیون ها اشاره می کنیم. بازی های اتومبیل سواری از آن زمان تا به الان که چند سالی است شکل گرفته اند راه طولانی را طی کرده اند! ولتاژ DC باتری نمی تواند برای راه اندازی موتور بکار رود بنابراین ما به كنترل كننده موتور احتیاج داریم و سیستم انتقال نیرو از طریق برخی تنظیمات چرخ دنده، انرژی چرخشی را از موتور به چرخ ها منتقل می كند. اما، همانطور که حدس می زنید این ولتاژ برای راه اندازی یک ماشین الکتریکی کافی نیست. یک باتری تکی لیتیومی با درجه بندی آمپر ساعت (Ah) برای کار یک ماشین الکتریکی کافی نیست، بنابراین باتری ها به صورت سری و موازی به یکدیگر متصل می شوند تا ولتاژ سیستم حاصل را افزایش دهند. هنگامی که دو باتری به صورت سری متصل می شوند، به مقدار ولتاژ آن ها اضافه می شود و هنگامی که دو باتری به طور موازی متصل می شوند، به درجه بندی Ah آن ها اضافه می شود. این مقدار 41 برابر امروز است که با افزایش تقاضای سوخت فسیلی و مشکلات آلودگی آن به احتمال زیاد اتفاق می افتد.

این مصالح مستقیما به یک کارخانه سیمان که در آن منطقه قرار دارد، منتقل می شوند. همانطور که می بینید بسته باتری، کنترل کننده سیستم مدیریت باتری (BMS)، موتور و واحد انتقال اجزای اصلی یک خودرو الکتریکی را تشکیل می دهند. مزیت این نوع موتور این است که تلفات مکانیکی کمتری دارد، هیچ هزینه ای برای واحد انتقال وجود ندارد و وزن کمی دارد. موارد دیگری برای تأمین انرژی خودروی الکتریکی مانند سلول سوختی یا خازن های بزرگ وجود دارد اما هر دو هنوز در مرحله توسعه هستند و هیچ اتومبیلی در جاده از آن ها استفاده نمی کند. اما سئوال این است که آیا چین می تواند بازار خودروهای برقی را تصاحب کند؟ البته خودرو برقی کراس اوور آینده اولین تلاش این شرکت برای ساخت SUV و ارائه آن به بازار نیست. به همین دلیل ماشین شارژی دخترانه و پسرانه در مدل های متفاوت تولید و روانه بازار می شود.

دستگاه پخش کننده: بعضی ماشینهای شارژی دارای دستگاه پخش کننده هستند. باتری ماشین شارژی چند ساعت بايد تو شارژ باشه؟ باتری نیز با سیکل اسمی ۱۰ هزار چرخه شارژ و دشارژ یارای پشتیبانی از یوز را برای پیمودن ۸۰ الی ۱۰۰ کیلومتر براساس شرایط رانندگی دارد و از طریق یک دوشاخه معمولا ظرف ۳.۵ ساعت با برق شهری قابل شارژ است. تسلا این خودرو را در حالت استاندارد در 2 ردیف صندلی به دست خریداران خود میرساند اما نسخه ۳ ردیفه (۷ نفره) آن نیز از اوایل سال ۲۰۲۱ برای خریداران تسلا در دسترس است. اما تعدادی مواد اولیه اساسی برای خودرو الکتریکی وجود دارد که در نمودار بلوکی زیر نشان داده شده است. ۱۲۰ سانتیمتر عرض و ۲ متر طول و ۴۰۰ کیلوگرم وزن دارد. ماشین مگا کار موزیکال : ماشین بازی سواری مدل «Mega Car» با طول ۶۰ سانتیمتر از پلاستیک مقاوم ساخته شده است. بازی های ماشین سواری اولیه با استفاده از گرافیک سیاه و سفید با وضوح پایین ساخته شده اند. این سنگینی باعث پایین آمدن مرکز ثقل شده و بههمیندلیل، ویژگی مثبت تلقی میشود. این باعث می شود ماشین سریعتر شارژ شود. باتری های لیتیوم در طبیعت ناپایدار هستند و هرگونه حادثه ناگوار مانند اتصال کوتاه یا شارژ یا تخلیه بیش از حد باعث گرم شدن باتری ها می شوند که منجر به آتش سوزی یا انفجار خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید