درخواست شیخ الازهر برای تحریم کالاهای سوئدی و دانمارکی

0 61شیخ الازهر مصر از پیام آیت الله اعرافی در محکوم کردن اهانت به قران کریم در برخی از کشورهای اروپایی تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از المصری الیوم، احمد الطیب، شیخ الازهر مصر از پیام آیت الله علیرضا اعرافی مبنی بر محکومیت هتک حرمت قرآن کریم در برخی کشورهای اروپایی و تحریم کالاهای این کشورها که به وی ارسال کرده بود تقدیر و تشکر کرد.

وی تاکید کرد که امیدواریم  این حادثه غیر انسانی و غیر متمدنانه انگیزه‌ای برای وحدت مسلمانان در تمام جهان باشد و در برابر چالش‌هایی که امنیت و مقدسات مسلمانان را هدف قرار می‌دهد ایستادگی شود.

شیخ الازهر از همه ملت‌های عربی و اسلامی خواست که در حمایت از قرآن کریم به تحریم کالاهای سوئدی و دانمارکی ادامه دهند.

در پی اهانت به ساحت قرآن کریم در روزهای اخیر، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه با ارسال نامه‌ای به دکتر احمد الطیب شیخ الازهر ضمن تشکر از موضع وی خواستار استمرار پیگیری‌ها و همراهی همه دولتمردان، شخصیت‌ها و عالمان دنیای اسلام شد.

آیت الله اعرافی تحریم کالاهای کشورهای هتاک و بازنگری در روابط با آنها، اقدام هماهنگ و قاطع همه کشورها برای برخورد جدی با کشور سوئد و کشورهای مشابه، اهتمام به تنظیم و تصویب طرح یا قانونی بین المللی از سوی مجامع بین المللی و دولت‌های اسلامی برای جلوگیری از موارد مشابه و اهتمام به شکل گیری گفتمان مشترک الهی و توحیدی بر اساس آموزه‌های اسلام و ادیان الهی را از جمله اولویت‌های همه دولت‌ها، مجامع علمی دینی و ملت‌های مسلمان دانست.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به آمادگی حوزه‌های علمیه قم برای هر گونه همکاری و همراهی مناسب، نوشت: جایگاه برجسته کشور عریق مصر و مجامع دینی و علمی، به ویژه الازهر شریف جایگاهی فاخر و تعیین کننده و الهام بخش خواهد بود.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.