در مذاکرات مفصل رؤسای‌جمهور ایران و ترکیه در تاشکند چه گذشت؟

0 9رئیسی و اردوغان، رؤسای جمهور ایران و ترکیه عصر روز پنجشنبه در حاشیه اجلاس اکو با یکدیگر دیدار داشتند که تحولات فلسطین رنگ و بوی ویژه‌ای به آن داده بود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی که روز پنجشنبه به منظور شرکت در شانزدهمین اجلاس سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو به تاشکند سفر کرد، با رئیس‌جمهور ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

اهم سخنان سیدابراهیم رئیسی در دیدار با اردوغان رئیس جمهور ترکیه حول محورهای زیر بود:

لزوم فشار همه‌جانبه جهان اسلام بر رژیم جنایتکار صهیونیستی، قطع روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونسیتی به‌عنوان اقدامی موثر و بازدارنده در توقف جنایات صهیونیست‌ها.

همه کشورهای اسلامی از جمله ایران، ترکیه و مصر در معرض امتحانی الهی قرار دارند تا با اقدامات به‌موقع خود با این جنایت بی‌سابقه مقابله کنند.

اگر نشست اضطراری سازمان همکاری‌های اسلامی در عربستان منجر به کمک به ملت فلسطین و نجات آنها نشود، دامنه درگیری‌ها در منطقه افزایش می‌یابد، چرا که ملت‌های منطقه متوجه می‌شوند که دولت‌های اسلامی در کمک به مردم فلسطین و غزه ناتوان هستند.

گلایه شدید از روند قطره‌چکانی کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه و توقف محموله‌های کمک‌های بشردوستانه و مردمی ایران و چندین کشور مسلمان دیگر در این گذرگاه.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.