دعوت رئیس مجلس سنای پاکستان از قالیباف برای سفر به این کشور

0 72حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در ادامه سفر رسمی خود به پاکستان، عصر روز پنچ‌شنبه ۱۲ مرداد با «محمدصادق سنجرانی» رئیس مجلس سنای این کشور دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش ایسنا، در این ملاقات که هیات عالی رتبه ایرانی و اعضای برجسته مجلس ملی پاکستان نیز حضور داشتند، وزیر امور خارجه با اشاره به اهمیت جایگاه دیپلماسی پارلمانی به عنوان بخش مهمی از دیپلماسی کشورها، نقش مجالس قانونگذاری در جمهوری اسلامی ایران و پاکستان را بسیار مهم و موثر توصیف کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه محدودیتی برای گسترش همه جانبه روابط با کشور دوست، برادر و همسایه، پاکستان ندارد و برای توسعه مناسبات با پاکستان اهمیت ویژه ای قائل است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، پروژه خط لوله انتقال گاز از ایران به پاکستان را یکی از موضوعات مهم همکاری‌های دو کشور عنوان کرد.

 وی ضمن اشاره به اهمیت توسعه تجارت مرزی میان دو کشور اظهار کرد: بایستی برای گسترش و تکمیل پایانه‌ها و بازارچه‌های مرزی، بر اساس یک جدول زمانبندی، توافقات و پروژه‌ها را اجرایی نماییم. در این راستا برنامه‌هایی نیز برای ایجاد مناطق آزاد تجاری و اقتصادی در مناطق مرزی خودمان با پاکستان داریم.

در این ملاقات رئیس مجلس سنای پاکستان روابط دو کشور در سطوح دولتی و مردمی را «خوب» ارزیابی کرد و افزود: پارلمان‌های دو کشور نیز در مجامع بین المللی بسیار هماهنگ عمل کرده و مواضع مشترکی اتخاذ می‌کنند که موجب تقویت دیدگاه‌های دو پارلمان در این مجامع است. از این جهت مجلس سنای پاکستان قدردان مساعدت‌های پارلمان ایران است.

وی ایران را کشوری مقتدر و برخوردار از منابع غنی انسانی و طبیعی خواند و افزود پاکستان خواستار اقتدار هر چه بیشتر جمهوری اسلامی ایران است.

آقای سنجرانی از گشایش اخیر در روابط میان ایران و عربستان ابراز خرسندی کرد  و از این بابت، از جانب پارلمان و ملت پاکستان به دو کشور تبریک گفت.

وی ضمن تجدید دعوت از محمدباقر قالیباف برای سفر به پاکستان، ابراز امیدواری کرد رییس مجلس شورای اسلامی بتواند در آینده نزدیک از پاکستان دیدار کند .

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.