دکترپورابراهیمی: جهاددانشگاهی از ظرفیت‌های مهم نظام است/ایفای نقش موثر این نهاد در توان علمی

0 32ایسنا/کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جهاددانشگاهی یکی از ظرفیت‌های مهم نظام جمهوری اسلامی ایران است و اتفاقات خوبی را در سال‌های اخیر رقم زده است.

دکترمحمدرضا پورابراهیمی با تبریک چهل و سومین سال تشکیل جهاددانشگاهی گفت: امیدواریم این نهاد بتواند، در اقتصاد دانش بنیان که یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های نظام اقتصادی محسوب می‌شود، یکی از برجسته‌ترین عناصر ایفای نقش را داشته باشد. با توجه به اینکه دچار چالش‌هایی در اقتصاد هستیم، این مجموعه در فناوری و مسائل مرتبط با توان علمی، در این عرصه ایفاء نقش کند.

وی تصریح کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی برگرفته از ظرفیت جوانان کشور و با اتکا به توانمندی‌های تخصصی درون کشور طی سال‌ها شکل گرفته است. هم روحیه جهادی، انقلابی و تدین در این مجموعه وجود دارد و هم پشتکار و مجاهدت علمی؛ این دو مقوله جهاددانشگاهی را به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل کرده و اتفاقات خوبی را در سال‌های اخیر رقم زده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در ادامه بیان کرد: امروز جنگ ما با دشمن در مسائل مختلف تبدیل به جنگ حوزه توانمندی‌های علمی و تخصصی شده و دانش و تخصص در دنیا حرف اول را می‌زند و موضوعات فناوری اصلی‌ترین حوزه هجمه دشمن است و برای اینکه ما را از توانمندی باز دارد، تمام تلاش خود را می‌کند.

وی با اشاره به نیروهای انقلابی، مومن و متدین که در تشکیل و استمرار جهاددانشگاهی فعالیت داشته‌اند، تصریح کرد: توان علمی و تخصصی که در کنار تقوا به کار گرفته شده، به عنوان جهاد علمی و معنوی، دو بال حرکت جهاددانشگاهی است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان بیان کرد: نتیجه این مجاهدت‌ها در عرصه علمی و معنوی موجب شده جمهوری اسلامی بتواند از ظرفیت‌های تخصصی مرتبط با دستاوردهای علمی استفاده کند که در برخی حوزه‌ها در عرصه ملی، منطقه‌ای و جهانی زبان‌زد است. مانند سلول‌های بنیادین که کار ویژه‌ای در ایران انجام شد و مرز دانش توسعه یافت و جمهوری اسلامی توانست در این عرصه به توانمندی دست یافته و جزء رتبه‌های تک رقمی دنیا قرار بگیرد.

دکترپورابراهیمی گفت: در بسیاری از حوزه‌های دیگر نیز شاهد اقدامات بسیار موثر و توانمندی‌های بسیار خوب جهاددانشگاهی هستیم که نشان از تلاش و انگیزه بالای نیروهای متدین و انقلابی این مجموعه دارد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.