ذوالنور: ایمان، اعتقاد و خودباوری سبب شکل‌گیری جهاد دانشگاهی است

0 65نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خودباوری، فرهنگ ما می‌توانیم، ایمان و اعتقاد سبب شکل‌گیری و تاسیس جهاد دانشگاهی شده است.

به گزارش ایسنا، مجتبی ذوالنور در آیین چهل‌وسومین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی که روز دوشنبه، ۱۶ مرداد، در پژوهشکاه رویان برگزار شد، گفت: دورزدن تحریم‌ها سبب نمی‌شود که مشکلات حل شود اما بخشی از مشکلات را حل می‌کند.

او با بیان اینکه ما بخشی از مشکلات را با خنثی‌سازی تحریم‌ها پشت‌ سر گذاشته‌ایم، اظهار کرد: ما با مهندسی معکوس توانسته‌ایم آنچه را دیگران در اختیار داشته‌اند، به دست بیاوریم و خود را از شرایط تحریم خارج کنیم.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی موارد گام‌های فراتری برداشته‌ایم. گاهی‌ اوقات نه تنها تحریم‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم بلکه با تولیدات و فناوری خود توانسته‌ایم افتخارآفرینی کنیم. دستاوردهای ما به نحوی است که دشمنان با وجود صرف میلیاردها دلار نتوانسته‌اند مانع پیشرفت ما شوند.

او با بیان اینکه ما در حوزه ژنتیک در عرصه جهانی حرف برای گفتن داریم، توضیح داد: موفقیت جهاد دانشگاهی در عرصه ژنتیک ماحصل تلاش‌های مرحوم کاظمی آشتیانی است. جهاد دانشگاهی مهد تولید محصولات های‌تک است. جهاد دانشگاهی، محل ایمان، امید و تقواست.

ذوالنور ادامه داد: هرگاه تحریم‌ها بسیار سنگین بوده است، حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم و دست به اقدامات متعددی می‌زنیم. هرگاه تحریم‌ها فشار کمتری وارد کرده است، تحریم‌ها را فقط دور زده‌ایم.

او گفت: خودباوری، فرهنگ ما می‌توانیم، ایمان و اعتقاد سبب شکل‌گیری و تاسیس جهاد دانشگاهی شده است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.