رازینی: مجلس خبرگان رهبری عامل تثبیت نظام حاکمیتی کشور است

0 10یکی از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: مجلس خبرگان اهمیت بسیاری دارد چراکه عامل تثبیت نظام حاکمیتی کشور است و بودن مجلس خبرگان و حضور علما به عنوان اعضای این مجلس این فایده را دارد که نظام همیشه از رهبری مقتدر و واجد شرایط برخوردار خواهد بود.

به گزارش ایسنا، علی رازینی رئیس شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور و  عضو شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ظهر پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ پس از ثبت نام به عنوان کاندیدای انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور گفت: امام خمینی (ره) فرمودند که «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت آسیب نبیند»؛ بر همین اساس نیز مهمترین پشتیبانی از ولایت فقیه این است که مجلس خبرگان تقویت شود.

وی ادامه داد: وقتی ده‌ها نفر مجتهد در مجلس خبرگان حضور داشته باشند و این‌ها آمادگی را دارا باشند که هر زمان که رهبری نیاز داشته باشد کارهای لازم را انجام دهند و احیاناً در زمانی که که مملکت فاقد رهبری است، رهبر بعدی را تعیین کند، نقشه‌های دشمن نقش بر آب می‌شود؛ همان‌طور که دیدیم در زمان امام راحل، بودن مجلس خبرگان قوی و محکم و قاطع موجب شد که لطمه‌ای به مملکت وارد نشود و طی کمتر از ۲۴ ساعت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به عنوان  رهبر تعیین شدند و کشور در وضعیت خود مستقر و نقشه‌های بسیاری از دشمنان که برای زمان خلأ رهبری جهت ایجاد مشکلاتی در کشور لحظه شماری می‌کردند، نقش بر آب شد.

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: مجلس خبرگان اهمیت بسیاری دارد چراکه عامل تثبیت نظام حاکمیتی کشور است و بودن مجلس خبرگان و حضور علما به عنوان اعضای این مجلس این فایده را دارد که نظام همیشه از رهبری مقتدر و واجد شرایط برخوردار خواهد بود.

رازینی در ادامه با تاکید بر اینکه هرچه شرایط حساس‌تر باشد، اهمیت مجلس خبرگان بیشتر است، عنوان کرد: الان با توجه به اینکه دشمن و کل باطل خیلی رو در رو علیه حق هماهنگ شده‌اند، طبیعتا برای تقویت نظام ولایت فقیه، مجلس خبرگان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

وی عنوان کرد: نظام ما برگرفته از احکام اسلام است و زمانی که امام معصوم در غیبت است، امور کشورهای اسلامی بر عهده فقهای واجد شرایط است که مجلس خبرگان به این فقها رای می‌دهند. 

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان رهبری همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا برای حضور در گروه‌ها و لیست‌های انتخاباتی تاکنون رایزنی‌ با او شده است، گفت: اساس کار خبرگان حفظ جایگاه رهبری و پشتیبانی از رهبری است و از این جهت نیازی به این مسائل وجود ندارد.

وی تاکید کرد: البته سلایق مختلف آزاد هستند تا در انتخابات افراد مختلف را مطرح و کاندیدا کنند و حضور گروه‌ها از نظر قانونی منعی ندارد، اما از نظر من نیازی [به لیست‌های انتخاباتی برای انتخاب مجلس خبرگان رهبری] نیست چراکه این مسأله امری حوزوی و روحانیتی است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.