راه اندازی پالایشگاه زایمانی برای ذخیره فرآورده های زایمانی در تهران

0 72ایسنا/سمنان مدیر امور نمایندگی بانک خون بند ناف کشور گفت: برای بهره مندی از خون بند ناف در درمان بیماری های غیر خونی و راه اندازی پالایشگاه زایمانی و دریافت سلول های بنیادی برنامه ریزی شده است.

جوشقانی در گفت و گو با ایسنا گفت: سلول های بنیادی خون بند ناف تاکنون برای درمان بیماری های خونی مانند تالاسمی و انواع سراطان های خون استفاده می شد ولی با انجام مطالعات و تحقیقات بالینی، از مرداد ماه بهره مندی از این سلول ها برای درمان بیماری های غیر خونی مانند فلج مغزی، اتیسم و دیابت را آغاز می کنیم.

وی همچنین از راه اندازی پالایشگاه زایمانی برای ذخیره فرآورده های حاصل از زایمان نظیر خون و بافت بند ناف، مایع پرده آمینیوتیک و ذخیره جفت جنینی در تهران تا پایان سال خبر داد و افزود: نمونه‌های بند ناف در تانک‌های آبی نیتروژن مایع وارداتی با دمای ۱۹۶ درجه سانتیگراد زیر صفر نگهداری می‌شود که با تلاش یک شرکت دانش بنیان، این تانک ها بومی‌سازی شده است.

جوشقانی خاطرنشان کرد: هر ماه بیش از ۲ هزار نمونه خون بند ناف در کشور جمع آوری می‌شود و با استقبال خانواده ها از این موضوع، در سه ماهه نخست امسال ۸ هزار و ۵۰۰ نمونه خون بند ناف در کشور جمع آوری شده است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.