رایرنی وزرای خارجه انگلیس و قطر درمورد ایران

0 69وزرای خارجه انگلیس و قطر درخصوص آخرین تحولات منطقه به ویژه توافق هسته‌ای ایران رایزنی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی قطر(قنا)، جیمز کلورلی، وزیر خارجه انگلیس و محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در دوحه دیدار و گفت‌وگو کردند.

دو طرف در این دیدار درخصوص آخرین تحولات منطقه به ویژه توافق هسته‌ای ایران، مساله فلسطین، اوضاع سوریه و اوضاع افغانستان تبادل نظر کردند.

دو طرف همچنین نسبت به نابسامانی اوضاع در کرانه باختری در سایه بحران داخلی رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کردند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی اخیرا نیز با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا تلفنی گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این گفت‌وگو به روابط دوجانبه واشنگتن و دوحه، آخرین تحولات موضوع هسته‌ای ایران، جنگ اوکراین و تحولات افغانستان تبادل نظر کردند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه روز دوشنبه در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در ارتباط با اظهارنظر اخیر وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران مسئول عدم احیای برجام است و اینکه ایران باید تنش‌هایش را با کشورهای منطقه کاهش دهد و باعث ایجاد تنش در منطقه نشود، اظهار کرد: موضع ما در مورد این سخنان کاملا واضح است. دولت آمریکا به صورت غیر قانونی از برجام خارج شد و در واقع مسئول تخریب این توافق است.

وی ادامه داد: در واقع آمریکایی‌ها مرتکب نقض برجام شده‌اند و مسئول تخریب یک روند چند جانبه هستند.آمریکایی‌ها مسئول وضعیت کنونی برجام و ایجاد خلل در اجرای این توافقنامه بین‌المللی هستند.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت: اکنون نیز چنانکه اراده سیاسی در نزد دولت‌ آمریکا وجود داشته باشد امکان بازگشت طرف‌ها به روند مذاکرات و جمع‌بندی مذاکرات وجود دارد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.