رایزنی وزیر امور خارجه ایران با فرمانده ارتش پاکستان در مورد آخرین تحولات افغانستان

0 70حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آخرین مرحله‌ی ملاقات‌های رسمی خود در اسلام‌آباد، پنجشنبه شب با ژنرال «عاصم منیر» فرمانده ارتش پاکستان ملاقات کرد.

به گزارش ایسنا، در این ملاقات که افسران عالی‌رتبه ارتش پاکستان نیز حضور داشتند، امیرعبداللهیان با اشاره به ملاقات‌های خود با مقامات عالی پاکستان و توافقات حاصل شده در این سفر، خصوصا در عرصه های امنیتی و مرزی، اظهار کرد: حمایت ارتش پاکستان از توافقات به دست آمده، به طور قطع در اجرایی شدن هر چه سریع تر این توافقات تعیین کننده است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اهمیت دستاوردهای سفر دو هفته پیش فرمانده ارتش پاکستان به جمهوری اسلامی ایران،  توافقات انجام شده وی با سردار باقری در زمینه های امنیتی و مرزی را سرفصل جدیدی از همکاری‌های دو کشور دانسته و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای اجرایی شدن هر چه سریع تر توافقات اعلام داشت.

ژنرال عاصم منیر فرمانده ارتش پاکستان نیز در این ملاقات، با اشاره به سفر خود به تهران و ملاقات‌های انجام شده با رئیس جمهوری اسلامی ایران و سردار باقری و دیگر فرماندهان عالی‌رتبه نظامی و همچنین وزیر امور خارجه کشورمان که دو هفته پیش صورت گرفت، اظهار کرد: مبارزه ما با تروریسم جدی است. ما امنیت ایران را امنیت خود می دانیم و در همکاری با کشور برادر، جمهوری اسلامی ایران، در عرصه مبارزه با تروریسم کاملا جدی هستیم.

در این ملاقات که با ضیافت شام فرمانده ارتش پاکستان به افتخار وزیر امور خارجه کشورمان ادامه یافت، طیف گسترده ای از موضوعات مختلف از جمله تحولات افغانستان مورد بحث قرار گرفت.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.