رفتارهای نژادپرستانه‌ای که منجر به استعفای یک رئیس دانشگاه شد

0 71


رفتارهای نژادپرستانه بر علیه تصمیم یک رئیس دانشگاه آمریکایی سبب استعفای او شد.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، رئیس دانشگاه تگزاس A&M در ایالات متحده پس از بحث و جدال عمومی بر سر استخدام یک استاد برجسته سیاه پوست برای شروع تدریس دوره روزنامه نگاری، از سمت خود استعفا داد.

کاترین بنکس( Katherine Banks ) رئیس دانشگاه دولتی تگزاس، در نامه استعفای خود گفت که “مطبوعات و تاثیر منفی آنها به عامل حواس پرتی تبدیل شده‌اند.”

رفتارهای نژادپرستانه‌ای که منجر به استعفای یک رئیس دانشگاه شد

وی به خاطر نحوه مدیریتش در استخدام کاتلین مک‌الروی، سردبیر سابق روزنامه نیویورک تایمز برای از سرگیری دوره روزنامه‌نگاری دانشگاه که برای تدریس به ۷۰ هزار دانشجو از سر گرفته شده بود، مورد انتقاد قرار گرفته است.

استخدام مک‌الروی به دلیل کارش در ترویج برنامه‌های نژادی و تنوع در اتاق‌های خبر با مخالفت مواجه شد، اگرچه او برای ترویج برنامه‌های ضد نژادپرستی در دانشگاه تگزاس استخدام نشده بود و قرار بود او به دانشجویان روزنامه‌نگاری تدریس کند.

رفتارهای نژادپرستانه‌ای که منجر به استعفای یک رئیس دانشگاه شد

 نیویورک تایمز گزارش داد که مخالفان شامل یک گروه فارغ التحصیل محافظه کار بودند.

در میان واکنش‌های شدید، مک‌الروی به تگزاس تریبون گفت که پیشنهاد استخدامی که توسط دانشگاه ارائه شده بود، رد شده است.در حالی که مقامات در ابتدا از استخدام او تمجید کرده بودند. 

مک‌الروی گفت که این پیشنهاد شغلی به او در شرایطی داده شده که به صورت ۵ ساله قرارداد ببندد اما مسئولان دانشگاه مدت قرارداد را به یک سال کاهش دادند که بر اساس آن او هر زمان ممکن بود اخراج شود.

به دنبال این پیشنهاد ، اعضای هیأت علمی دانشگاه بسیار اعتراض کردند و رئیس سنای دانشکده در نامه‌ای به بنکس “ظهور نفوذ قدرت‌های بیرونی در استخدام و ارتقای استادان” را محکوم کرد. 

مک الروی نیز با دیدن موج اعتراضات گسترده علیه استخدامش در نهایت تصمیم گرفت این قرارداد را نپذیرد.

اعتراضات علیه استخدام مک الروی و تبلیغات منفی رسانه‌ای سبب شد که کاترین بنکس هم استعفای خود را ارسال کند. 

انتهای‌ پیام 

Leave A Reply

Your email address will not be published.