روحیه جهادی و باورپذیری لازمه فرهنگ‌سازی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

0 71ایسنا/تهران مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: روحیه جهادی و باورپذیری ، نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

عباسعلی رضایی شنبه ۲۴ تیر ماه در جمع نخبگان و فعالان فرهنگی و فضای مجازی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران که در سالن شهدای ترور برگزار شد، با تسلیت فرا رسیدن ایام سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) و اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مبلغان و روحانیون، آن بیانات را فصل الخطاب قرار داد و اظهار کرد: جنگ رسانه ای و شناخت صحیح از اهداف دشمن در راستای ایجاد ناامیدی و تضعیف روحیه مردمی، استراتژی جدید دشمن در برابر ملت ایران است و رهبرمعظم انقلاب به درستی به تبیین آن پرداختند.

وی راهکار اصلی مبارزه با این تجاوز فرهنگی را تبیین دستاوردهای انقلاب و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با استفاده از ایده های خلاقانه و استفاده از آخرین تکنولوژی ها بر شمرد و اضافه کرد: هرجا که دلسوزان و خادمان این ملت دارای روحیه جهادی بودند و در موضوعی به یقین و باورپذیری رسیدند، تبیین اهداف و دستاوردهای نظام را به راحتی به نسل امروز منتقل کردند، کشور امروز نیازمند این خادمان دلسوز و انقلابی وجوان است.

این مقام مسئول با اشاره به حضور پر رنگ مردم در راهپیمایی عید غدیر و اجتماع عفاف و حجاب در میدان آیینی امام حسین (ع) تصریح کرد: همه آحاد مردم ایران می بایست به تکلیف دینی و اجتماعی خود عمل کرده و در تمام صحنه ها حضور پیدا کنند و امروز وظیفه رسانه و هنرمندان است که با ساخت آثار فاخر، عظمت این حضور را نشان دهند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران بیان کرد: هرجا که دشمن سعی در نفوذ می کند نیازمند کار بیشتری است و جهاد تبیین که بارها مقام معظم رهبری به آن اشاره فرمودند، بهترین راه حل برای روشن نمودن افکار عمومی و جوانان است.

وی تدبیر در ترویج فرهنگ سازی در حوزه ایثار و شهادت و تفسیر سیره اخلاقی و رفتاری شهیدان را برگرفته از رسالت انبیاء و اولیای الهی در هدایت بشیریت و مصداق امر به معروف دانست و گفت: با روحیه‌ی جهادی و باورپذیری می توانیم خدمت بزرگی به ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشیم.

پیش از سخنان مدیرکل بنیاد شهرستان های استان تهران جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگی حوزه ایثار و شهادت دغدغه‌های فرهنگی خود را در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهدات بیان کردند و مدیرکل پاسخ های لازم را مطرح کرد.

گفتنی است که این دومین نشست فعالان فرهنگی و رسانه ‌ای و فضای مجازی در حوزه ایثارگران با مدیرکل بنیاد شهرستان های استان تهران بود.
انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.