روستای کندلوس جزو ۸ نامزد ملی گردشگری برای ثبت جهانی است

0 62


ایسنا/مازندران سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه از بین ۴۴ روستای نامزد برای ثبت جهانی روستای هدف گردشگری، ۸ روستای کشور انتخاب شدند، گفت: روستای کندلوس کجور نیز به جمع ۸ نامزد ملی معرفی شده برای ثبت جهانی قرار گرفته و فرایند آن در حال اجراست.

احمد توکلی در گفت‌وگویی با اشاره به وجود ۲۵۰۰ اثر میراثی در استان با عنوان اینکه برای ثبت ملی ۹۰ اثر تاریخی استان پرونده تشکیل شده است، اظهار کرد: ۷۷۰ آثار تاریخی مازندران تاکنون ثبت ملی شده و برای ۹۰ اثر تاریخی دیگر برای ثبت ملی تشکیل پرونده شده است.

وی گفت: در حال حاضر ۳۵۰ مجموعه بومگردی در مازندران فعالیت دارند و مجوز ۸۲ مجموعه جدید صادر شده که در قیاس با پارسال ۲ برابر شده است و ۷۰ پرونده نیز در مرحله صدور مجوز قرار دارد.

توکلی تصریح کرد:  یک میلیارد تومان به امامزاده سید ابوصالح (ع) روستای سید ابوصالح برای مرمت و حیاط سازی امامزاده اعتبار تخصیص پیدا خواهد کرد و بستر لازم برای واگذاری منطقه نمونه گردشگری امامزاده سید ابوصالح (ع) این روستا به بخش خصوصی فراهم شده است.

وی از به کارگیری ظرفیت گردشگری اماکن مذهبی مازندران برای توسعه این صنعت در استان خبر داد و اظهار کرد: مازندران از ظرفیت بالای گردشگری برخوردار است و از توانمندی گردشگری مذهبی ۱۳۶۱ امامزاده و بقاع متبرکه استفاده خواهد شد.

روستای کندلوس جزو ۸ نامزد ملی گردشگری برای ثبت جهانی است

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه برخی از روستاهای قائم‌شهر همانند روستای واسکس، دیوکلا و سیدابوصالح از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار هستند و ترویج راه اندازی بومگردی در این روستاها در دستور کار قرار دارد، گفت: منطقه نمونه گردشگری حاشیه رودخانه تالار و پارک جنگلی تالار نیز ساماندهی و برای استفاده گردشگران و مسافران بهره برداری خواهد شد.

توکلی افزود: شهرستان قائم‌شهر ۱۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی دارد که حدود ۵۰ اثر این شهرستان ثبت ملی است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.