رژیم صهیونیستی با چالش هویتی داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه شده است

0 73


رژیم صهیونیستی با چالش هویتی داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه شده است

یک کارشناس مسائل منطقه اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با چالش هویتی داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه شده و این تحولات به دلیل ماجراجویی نتانیاهو برای انتقال بحران از اراضی اشغالی به منطقه در راستای حفظ قدرت خود و وحدت داخلی است.

حسن هانی زاده در گفت‌وگو با ایسنا درباره اعتراضات اخیر در اراضی اشغالی به دنبال تصمیم نتانیاهو درخصوص لایحه اصلاحات قضایی گفت: در واقع اعتراضات گسترده صهیونیست‌ها علیه کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی وارد بیست‌و نهمین هفته خود شده و این تظاهرات یک چالش جدی برای نتانیاهو به وجود آورده است.
وی تصریح کرد: از یک سو وجود پنج چهره افراطی سرکوب‌گر در کابینه و شکل‌گیری یک جبهه جدید مقاومت در منطقه و داخل اراضی اشغالی و همچنین لایحه اصلاح قضایی که تسلیم کنست اسرائیل شده و قرار است به تصویب برسد، همه بخاطر این است نتانیاهو قصد دارد تمام اهرم‌های قدرت را در دست بگیرد.
این کارشناس مسائل منطقه اظهار داشت: در حال حاضر قطب‌بندی شدیدی در جامعه صهیونیست ها به وجود آمده و یک بحران داخلی برای کابینه ایجاد کرده است که احتمال دارد ظرف هفته های آینده کابینه سقوط کند.
هانی زاده همچنین خاطرنشان کرد: از سوی دیگر درگیری‌ها در جنین هزینه‌های انسانی بالا برای صهیونیست ها به دنبال داشته و حتی انتقادات صریح جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از رفتار تهاجمی اسرائیل نسبت به فلسطینی ها نشان می دهد کابینه دوام چندانی نخواهد داشت و همین ائتلاف مصلحتی نیز منجر به فروپاشی می شود.
وی ادامه داد: به نظر می رسد اسرائیل با چالش هویتی داخلی و منطقه‌ای و بین‌المللی مواجه شده و این تحولات به دلیل ماجراجویی نتانیاهو برای انتقال بحران از اراضی اشغالی به منطقه در راستای حفظ قدرت خود و وحدت داخلی است اما سرانجام نتانیاهو با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.
این کارشناس مسائل منطقه در پایان یادآور شد: سکته ناقص قلبی نتانیاهو هم به خاطر فشارهای داخلی و خارجی بوده و اگر واقعی باشد صرفا به خاطر این است که نتانیاهو حیثیت سیاسی خود را حفظ کند.
انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.