سردار صفوی: دشمن به دنبال ایجاد فشار اقتصادی و روانی بر مردم است

0 19دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: سیاست دشمنان اسلام و ایران ایجاد یأس، ناامیدی، بحران آفرینی و خدشه در امنیت و آرامش زندگی مردم است، آن‌ها به دنبال فشار اقتصادی و روحی و روانی، جنگ ترکیبی برای تأثیرگذاری بر اذهان، باورها و ارزش‌ها و توانمندی‌های ملت بزرگ ایران هستند.

به گزارش ایسنا، سرلشکر سیدیحیی صفوی در مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید گمنام که در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، گفت: کشور ما در منطقه غرب آسیا، در حال عبور از یک شرایط خاص و رسیدن به یک شرایط مطلوب است ما اصطلاح مرحله گذار ژئوپلیتیکی را نسبت به این مرحله به کار می بریم و اصطلاح ساده اش مرحله عبور از یک پیچ تاریخی است.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران به خودباوری و خودآگاهی برای تعیین سرنوشت خود در مقابل طرح‌های بیگانگان رسیده است تأکید کرد: رهبر مقتدر و دولت خدمتگذار ایران و قوای سه گانه و قوای مسلح ایران در یک هم افزایی به دنبال حل مشکلات کوچک و بزرگ مردم صبور و انقلابی ایران هستند.

صفوی افزود: البته سیاست دشمنان اسلام و ایران ایجاد یأس، ناامیدی و بحران آفرینی و خدشه در امنیت و آرامش زندگی مردم است، آن‌ها به دنبال فشار اقتصادی و روحی و روانی، جنگ ترکیبی برای تأثیرگذاری بر اذهان، باورها و ارزش‌ها و توانمندی‌های ملت بزرگ ایران هستند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا تصریح کرد: پیام این مراسم معنوی شهید گمنام، پیام شهیدان ٤٤ سال گذشته یعنی شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم، شهدای هسته‌ای، شهدای کرونا و دیگر شهدا به ما “فاستقم کما امرت” است.

 صفوی با بیان اینکه استقامت و امیدآفرینی رمز عبور از شرایط فعلی است، گفت: در آستانه بازگشایی دانشگاهها و مدارس و شروع سال تحصیلی جدید، اساتید و معلمان و همه کسانی که صاحب نفوذ کلام هستند، تریبون و رسانه در اختیار دارند و در فضای مجازی فعال هستند، وظیفه دارند به جهاد تبیین عمل کنند و فداکاری‌های نسل قبلی و فداکاری‌های بزرگ شهیدان، جانبازان، آزادگان سرافراز را به نسل فعلی منتقل سازند.

وی افزود: ما وظیفه داریم راهبرد بیگانگان و طراحی دشمنان را درک کنیم و در مقابل آن از ایران عزیز از ملت بزرگمان، از منافع ملی و امنیت ملی مراقبت کنیم.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی تأکید کرد: این شهیدان به خاک افتاده اند تا ملت ایران و اسلام ناب محمدی ایستاده و قائم بر حق بماند. آنان رفتند تا اسلام و ایران بماند هر کسی در ایران زندگی می کند مدیون شهداست.   

صفوی ادامه داد: ما هم اکنون هم در این جنگ ترکیبی و در هر سطحی که قادر هستیم، باید کمک به آحاد مردم به خصوص طبقات ضعیف را یک رسالت، یک وظیفه وجدانی و اخلاقی و انسانی خودمان بدانیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا اظهار کرد: مردم داری و مردم یاری سیره شهدا بوده است آیا ما هیچ نسبتی با آرمان و خواسته شهیدان داریم یا فاصله گرفته ایم؟ اگر به اذن الهی این شهدای گرانقدر زنده می‌شدند از ما چه سؤالی می‌کردند؟ ما چه پاسخی می‌دادیم؟ما از او چه سؤالاتی می‌پرسیدیم و او چه پاسخ می‌داد؟

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.