شهر عروسکها / موزهای که با تلاش ۲۵ ساله مدیرانش ساخته شد – خبرگزاری مهر

بارها دیدهام افرادی از منطقهای میآیند و در موزه عروسک و فرهنگ ایران خودشان را، باورهایشان را، لباسشان را، عروسکهایشان را میبینند و از دیدن خودشان در این موزه خوشحال میشوند. پس این موزه کاری میکند که ما ایران عزیزمان را بشناسیم، دوست بداریم و برای حفظش تلاش کنیم. پس اهمیت زیادی دارد که ما حرفها و آموزههایی که دوست داریم را از زبان عروسکها به دیگران بگوییم. همچنین عروسکهای بزرگ دخترانه در سایزهایی هم قد و قواره خود آنها نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است. در راستای رفاه و آسایش افراد امروزه در هر حیطه ای فروشگاه های اینترنتی راه اندازی شده است.بهتر است برای دور بدون از استرس و فرار از آلودگی هوا هم که شده خرید خود را به راحتی از سایت پیویو تجربه کنید ما و کارشناسان ما در خدمت شما عزیزان هستیم و هرگونه مشاوره خریدی نیز در اختیار شما قرار میدهند.کودک شما در کنار نیازهای مادی و رفاهی به شادی و سلامت شما نیاز دارد تا بتواند خاطره های خوب و دوست داشتنی از دوران کودکی داشته باشد گاهی به جای عروسک باشید و در جلد زیبای کودکی با او لحظات خوشی را سپری کنید.او را در تصوراتش با عروسک خرس کوچک پولیشی به جنگل ببرید یا با باب اسفنجی در دنیای انیمیشن غرق شوید تا او هم بهترین حس دنیا را تجربه کند.

در این مراسم دختری به عنوان عروس باران انتخاب میشده، روی نوک یک تپه قرار میگرفته و دستمالهای رنگی را به سمت ابرها تکان میداده. حاضر نباشیم حتی یک قصه از قصهها و باورها و افسانههای ایرانی فراموش شود. ما عروسک این آیین را ساختهایم و میتوانیم به واسطه آن درباره بسیاری از فرهنگها و باورها و افسانهها و همچنین درباره قنات که یکی از عجیبترین ساختههای انسان ایرانی است با مخاطب حرف بزنیم. چون دیدی که نسبت به ایران دارند بنا بر مقاصد دولتها و رسانههایشان است و عموماً درباره ایران نگاه سیاه و تاریکی دارند. از چند جهت خوب نیست؛ چون وقتی شما یک پایگاه ندارید و به صورت موقت در یک مکان هستید، با هر بار جابجایی یک گروه بزرگ از مخاطبانتان را از دست میدهید. چون پتانسیل موزه ما بسیار زیاد و مکان فعلی ما بسیار کوچک است. در میان همه عروسکها برای دختربچهها، عروسکهای دخترانه محبوبترین هستند؛ عروسکهای دخترانه مثل عروسک باربی که زیبایی و جذابیت این عروسکها برای این کودکان بسیار مجذوب کننده است. این گردشگران ایران واقعی را وقتی میشناسند که به موزه ما میآیند. شاید تنها دلیلی ایران در گذر قرنها و با این تنوع فرهنگی هویتش حفظ شده زبان فارسی است.

این عروسک معمولاً در جشن ولنتاین در صدر فروش است. متأسفانه این اتفاق چندبار برای ما رخ داده و آخرین باری که مجبور به جابجایی شدیم وقتی بود که به این موزه آمدیم. خب این یک شوک خیلی بزرگ به ما بود. کافی است یک عروسک قدیمی که در تمام این سالها حفظ شده زمین بخورد و بشکند و آسیب ببیند. وقتی شما اطمینان نداری که این مجموعه فردا چه سرنوشتی دارد، انگیزه و روحیه خودت را از دست میدهی. شما فکر کنید که ما هربار باید شیشهها، عروسکها، لباسها، مجسمهها و ابزارهای مختلف را بستهبندی کنیم، سوار کامیونها کنیم، جابجا کنیم، دوباره باز کنیم و آنها را در جای خودشان قرار دهیم. بنابراین در هنگام خرید عروسک برای کودکان حقیقت امر این است که محبوبیت عروسک برای کودک، در اولویت قرار دارد. فایده خرید عروسک شخصیت برای کودک این است که به کودک شما در بهبود برقراری ارتباط کمک خواهد کرد.

شما میتوانید انواع اسباب بازی دخترانه را با بهترین قیمت و تضمین اصالت کالا، در سایت ما مشاهده کرده و سفارش دهید. این مدرس بستهبندی و طراحی اسباببازی ادامه داد: اسباب بازی یک کالای فرهنگی است و فرهنگیترین کالا در این حوزه عروسکها هستند. ما برای توسعه کالای فرهنگی باید بدانیم که به عنوان دستگاه ذیربط چه تکالیف قانونیای برعهده داریم. اینها متاسفانه مشکلات و چالشهای کسانی است که در حوزی کالای فرهنگی و صنایع فرهنگی مشغولند. اینها یک پروژه جدید موزه است ولی به هیچوجه جایی برای نمایش آنها در موزه نداریم. حاضر نباشیم حتی یک کلاه از سر ما برود (منظورم از کلاه پوشش قومی و فرهنگی ماست). شما میتوانید تصویری از شخص موردنظر را برای سازنده ارسال کنید و یک عروسک روسی شبیه به همان تصویر، به او هدیه کنید. شناخت حیوانات با استفاده از این نوع عروسکها مثل عروسک خرس، میتواند به کودک شما در درک اکوسیستم طبیعی نیز کمک کند. بنابراین ما نیاز به جای بزرگتری داریم تا بتوانیم خدمات جدیدی به مخاطبان بدهیم و بتوانیم بخشهای جدیدی به موزه اضافه کنیم. بهطور معمول عروسکهایی که اندازه بزرگتری دارند، گرانتر هستند. ما تا زمانی که کشورمان و فرهنگمان را نشناسیم نمیتوانیم آن را دوست داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید