شهر عروسکها / موزهای که با تلاش ۲۵ ساله مدیرانش ساخته شد – خبرگزاری مهر

عروسک متصل به توپ یک عروسک مفصلی است که از طریق اتصالات توپی و سوکت به یکدیگر متصل میشود. آنابل یک عروسک پارچهای است که بر اساس یک کاراکتر داستانی به نام Raggedy Ann ساخته شده است. بر روی این محفظه نوشته شده: «اکیداً باز نشود». «یک توافق کلی» وجود دارد که کودکان از بازی با عروسکهایی که شبیه آنها هستند سود میبرند و این برای معلولیتها نیز صادق است. دکتر دیری میگوید، این عروسکها میتوانند به کودکان در مورد دانش بدن کمک کنند و «بحث در مورد حریم خصوصی و رضایت که از نظر ایمنی بدن بسیار مهم است» را تسهیل میکند. بخش دوم به معرفی برخی از محبوبترین عروسکها که دانستن آن برای خرید مهم است، میپردازیم. اول عروسکهای مد فرانسوی بودند اما روند استفاده از عروسکها برای فروش مد هنوز هم ادامه دارد. از وینیل و سیلیسیم بهعنوان مادهای استفاده میشود که در آن سیلیکون زندهتر است اما گرانتر است. بسته بندی مقوایی قابل استفاده مجدد است که به یک مجموعه بازی اتاق خواب تبدیل می شود و با تخت تاشو کامل می شود. عروسک آفریقایی بسته به منطقه برای اهداف مختلف ایجادشده است. عروسک بازی تمرینی موثر در نگهداری از کودک است. برای خرید عروسک حتماً باید به علایق کودک خود توجه کنید و از بین انواع عروسک که در ادامه به آنها پرداخته میشود، یکی را انتخاب کنید.

میتوانید با انتخاب یک عروسک متناسب با سن کودک خود شروع کنید. علی جانباز (داور هفتمین دوره جایزه کالاهای فرهنگی) نیز با اشاره به مسالهی توجه به صنایع فرهنگی، مسالهی فروش صنایع فرهنگی و مساله بازارپردازی صنایع فرهنگی، گفت: متاسفانه به عنوان یک موضوع اصلی در دستور کار قرار گرفته نشده است. به گزارش ایلنا، مجید قادری (کارشناس حوزهی اسباببازی و عروسک) داور هفتمین دوره جشنواره کالاهای فرهنگی گفت: به عنوان کشوری که سابقهی طولانی در فرهنگ و هنر دارد و شخصیتهای متعددی در ادبیات از اساطیر مختلف داریم، معتقدم خیلی از این اساطیر میتوانند مناسب دنیای امروز بازطراحی شده و به عنوان عروسکهایی با تولید انبوه و صنعتی در اختیار مخاطبان قرار بگیرند. شما در کشوری مثل فرانسه یا مکزیک تنها یک عروسک ملی میبینید، چون یک قوم دارند، اما ما عروسکهای ملی متعددی داریم، چون اقوام متنوعی داریم. عروسکها یک اسباببازی اصلی هستند که به بچهها از هر جنسیتی ارائه میشوند؛ اما کارشناسان میگویند برخی از انواع عروسکها، ازجمله اسباببازیهای آناتومیکی صحیح، ممکن است از برخی عروسکهای دیگر که تنها تابع مد هستند سودمند باشند.

بسیاری مسائل دیگر را به فرزند خود بیاموزند. آیا عروسکهای فرزند شما مشکل تنوع دارند؟ عروسکهای کله حبابی را معمولاً در جلوی اتومبیل میچسبانند. با توجه به استقلال و آزادی که در مرکز آن قرار دارد، عروسکها برای بچههای 4-6 ساله باید تمام تلاش خود را برای تحقق بخشیدن به رؤیاهای دختر جوان را داشته باشند. اگر قصد خرید عروسک برای مردهای جوان را دارید، این گزینه میتواند مناسب باشد. البته این عروسکها به پای باربی نمیرسند ولی حرفهای زیادی برای گفتن دارند. برای نمونه باربی که از محبوبترین عروسکهای دنیاست؛ در عالیترین شکلش موهای طبیعی دارد. این عروسک از چوب ساختهشده و موهای آن از الیاف کتان پیچخورده با استفاده از رشته تشکیلشده است. همچنین به عروسک کاچینا معروف است که از ریشه چوب پنبه تراشیده شده است. عروسک ماتریوشکا MATRYOSHKA به عروسک تودرتوی روسی یا عروسک Stacking نیز معروف است که از چوبی ساختهشده که به ترتیب از کوچکترین تا بزرگترین مرتبشده. عروسکهایی با دست و پای چوبی در مقبرههای مصری پیدا شدهاند که قدمت آنها به اوایل قرن بیست و یکم پیش از میلاد میرسد. در شمال ایران، در مغازههای فروش صنایعدستی میتوانید به خرید عروسک چوبی بروید. قیمت عروسکها به عوامل متعددی مثل جنس، کیفیت، اندازه و سایز و…

برای تقویت حس خلاقیت در ساخت داستان و دست ورزی کودکان، خرید این عروسکها توصیه میشود. این عروسک غالباً به شکل گربهای ساخته میشود که دارای موهایی بلند است. حباحب است که بفارسی کرم شب تاب نامند. مشکل دیگر این است که مجموعه آسیب میبیند. دیگر وقت آن است که کمی تنوع به عروسکها بدهید. ولی نکته این است که ما هنوز حکمی دریافت نکردهایم که میتوانیم اینجا بمانیم. این بدان معنی است که یک اسباب بازی الزامات نظارتی را دارد. به این معنی که احتمالاً نباید عروسکی یکسان را برای کودک 1 ساله و 5 ساله خود بخرید. این تمرین به او کمک میکند تا برای موقعیتهای اجتماعی و تعاملات آینده آماده شود. از مواد مختلفی برای ساخت این اسباببازی استفاده میشود و متداولترین آنها رزین و پلاستیک است. عروسکها بهطور قابلتوجهی بیش از یک اسباببازی هستند. عروسکها همچنین میتوانند به کودکان در یادگیری مهارتهای اجتماعی و ایجاد همدلی کمک کنند و حتی میتوانند به آنها کمک کند تا برای استقبال از یک خواهر و برادر جدید آماده شوند. اغلب مربیان، عروسک­ هایی را برای کودکان توصیه می­کنند که به رشد کودک کمک کند.برای خرید عروسک باکیفیت و آموزنده برای بچهها، باید موارد مهمی را درنظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید