صفر تا صد خودروهای برقی شرکت تسلا

همچینن به سبب تولید محدود بودن یوز٬ پروسه نقاشی این خودرو نیز به شکل مستقل و به وسیله دست انجام میشود و از این حیث بیش از آنکه یک خودرو تولید انبوه کارخانهای باشد٬ به یک سوپر اسپرت تیراژ محدود ایتالیایی شباهت دارد. شرکت رنو به منظور آشنایی بیشتر مردم با چنین وسایل نقلیه هوشمند برقی که به داشتن هوایی پاک کمک میکنند و ابعاد کوچک و مناسبی برای استفاده در کلان شهرهای شلوغ دارند، پلتفرم سخت افزاری و نرم افزاری رنو توئیزی را به صورت متن باز (open source)در اختیار استارتاپ ها، محققان مستقل و خریداران شخصی قرار داد تا تحقیق و توسعه خودروهای الکتریکی را گسترش دهند. یوز در نگاه نخست بسیار شبیه به رنو توییزی به نظر میرسد و بی هیچ دخل و تصرفی به توییزی فرانسوی شباهت دارد اما جالب است بدانید که در عمل هیچ یک از قطعات بدنه خودرو کاملا با رنو توییزی یکسان نیست و به سبب تعلیق متفاوت و برخی دیگر از تفاوتهای ظاهری٬ بدنه یوز از ابتدا طراحی و به شکل دست ساز با استفاده از مواد کامپوزیت تولید شدهاست. شرکت Geely اسمارت جدید را با کمک مرسدس بنز تولید میکند و به نظر میرسد که مینی SUV بیشتر در بازار چین وجود داشته باشد؛ همان جایی که خودروهای الکتریکی و کراس اوورها خیلی محبوب شدهاند.

خوشبختانه لسکو تأیید کرده است که SUV کوچک در سال ۲۰۲۲ آغاز به کار میکند و در اروپا و چین به فروش میرسد. اما اگرچه به نظر میرسد اکثر افراد به استفاده از خودروهای الکتریکی متقاعد میشوند اما بسیاری از آنها با دیده تردید به چگونگی عملکرد چنین خودروهایی نگاه میکنند. رعایت سرعت مجاز، نحوه صحیح رانندگی در خیابان و پارک ماشین در محل مناسب از جمله مواردی است که کودک می تواند حین استفاده از ماشین شارژی بچه گانه بیاموزد. توجه داشته باشید که ماشین های شارژی اسباب بازی تنها برای کودکان طراحی می شوند و بزرگسالان به هیچ عنوان نباید از آن ها استفاده کنند. این نوع از ماشینها، انرژی خود را با استفاده از یک موتور الکتریکی و باتریهای وابسته به آن تامین میکنند؛ باتریها، انرژی لازم برای سیستم محرکه موتور برقی و همچنین تجهیزات دیگر را تامین میکنند. این شرکت کار خود را از ساعتسازی معروف سواچ سوئیسی شروع میکند و در حال حاضر قادر به تولید ماشین تمام برقی است. دیگر ویژگی شاخص این دستهی نوظهور از وسایل نقلیه، خاموش کردن ماشین در توقف هاست؛ که هدررفت انرژی در ترافیکهای سنگین شهری را کاهش میدهد. سیستم صوتی به یک مجموعه سبک با دو خروجی بلندگو محدودشده است که از طریق بلوتوث به موبایل سرنشینان متصل میشود و شاید خاصترین ویژگی رفاهی و آپشن یوز٬ سامانه مخصوص رهیابی و دریافت اطلاعات حرکتی باشد که در یوز تعبیه شده تا رصد کردن خودرو در هر نقطهای از نقشه به وسیله اطلاعات GPS امکان پذیر باشد.

در سن 3 سالگی، مهارتهای حرکتی کودکان توسعه مییابد و آن ها توانایی بیشتر برای کنترل یک وسیله نقلیه دارند. ممکن است این اتومبیل نواقصی در ابتدای کار داشته باشد، اما احتمالا توسعه بیشتری پیدا میکند و در سالهای بعدی شاهد محصولات پیشرفتهتری از آن خواهیم بود. همچنین تعمیر یا تعویض باتریها فرایندی بسیار هزینهبر خواهد بود. اگر طی این زمان ظرفیت باتری به زیر ۶۶ درصد برسد رنو بدون دریافت هزینه آن را تعویض خواهد کرد. از این رو استفاده از چرم در کابین یوز در دستور کار قرار گرفته و به جای فرمان پلاستیکی و کابین اقتصادی رنو توییزی٬ شاهد استفاده از قطعات با کیفیتتری هستیم که با استفاده از چرم روکش شدهاند و دست سازندگان این خودرو را برای تغییر براساس سلیقه مشتری نیز باز میگذراند. در واقع سیستم فنربندی یوز که در هر چهارچرخ به صورت مک فرسون است از تفاوتهایی با رنو توییزی برخوردار است و تناسب بیشتری با کیفیت نامناسب آسفالت خیابانهای ایران زمین دارد.

مدل پایه این خودرو به واسطه تنها موتور برقی که در اختیار دارد میتواند در ۶.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. یکی از معیارهایی که میتواند تاثیر زیادی در رضایت کودک شما از ماشین شارژی داشته باشد، سرعت آن است. با این حال، اغلب این ماشین برقی ها تحت لیسانس برندهای معروف خودروسازی نیستند؛ در نتیجه بهتر است تا قبل از هر گونه خرید اینترنتی ماشین شارژی کودک درباره شرکت تولیدکننده اسباب بازی مورد نظر تحقیق کنید. پیشرفت در طراحی موتورهای بنزینی و تولید انبوه خودروهای سوخت فسیلی باعث شد بشر ماشینهای برقی رو موقتا به دست فراموشی بسپاره تا بعد از یک قرن و مشکلاتی که برای محیط زیست پیش اومد به این نتیجه برسه که باید به طرف انرژی پاک برگرده. کمک به توسعه مهارتهای حرکتی کودک: ماشین سواری برای کودکان منجر به افزایش آگاهی کودک از محیط اطراف، بهبود عکس العامل و رشد تفکر شناختی کودک خواهد شد. تا اینکه بعد از گذشت ۱۰ سال و در سال ۲۰۰۲، در دستورالعمل «2002/24/EC» بین چهار چرخههای سبک و سنگین (دستههای L6e و L7e) تمایز قائل شد و تعریفی جدید درباره آن ارائه کرد. اگر این ماشین تمام برقی کراس اوور در سال ۲۰۲۲ وارد بازار شود، اولین وسیله نقلیه کاملا جدید از سال ۲۰۱۴ تاکنون محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید