صفر تا صد خودروهای برقی شرکت تسلا

در بعضی از مدلها، این موتور علاوه بر تامین انرژی جنبشی، علمیات احیاکنندگی از طریق ترمز را نیز انجام میدهد. علاوه بر این، خودرو های برقی می توانند مهارت های زیادی را از سنین پایین به کودک بیاموزند و او را برای آینده آماده تر کنند. افزایش تعداد خودروهای برقی، اگرچه کاهش اتکا به سوختهای فسیلی را به دنبال خواهد داشت ولی شارژ خودروهای برقی میتواند یکی از معضلات پیش روی صنعت برق باشد. اگر به دنبال یک ماشین تمام عیار برقی هستید پس نگاهی به پورشه Mission E بیاندازید. خوشبختانه لسکو تأیید کرده است که SUV کوچک در سال ۲۰۲۲ آغاز به کار میکند و در اروپا و چین به فروش میرسد. در سال ۲۰۰۹ نمونه اولیه Formore در یک مرکز ذخیرهسازی مرسدس بنز در آلمان پیدا شد. برنامههای اولیه شامل رونمایی رسمی در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت ۲۰۰۵ با نام Formore بود، اما توسعه آن به دلیل نگرانیهای مالی متوقف شد. مبدل DC/DC: وظیفهی این قطعه گرفتن جریان مستقیم (DC) ولتاژ بالا از باتری اصلی و تامین جریان مستقیم ولتاژ پایین لازم برای پر کردن باتری کمکی و برقرسانی به قطعات داخلی اتوموبیل است. باتری کمکی(Auxiliary): این قطعه وظیفهی برقرسانی جانبی را بر عهده دارد و قطعات داخلی مثل ضبط و کولر انرژی خود را از این باتری میگیرند.

شارژر داخلی(Onboard charger): جریان متناوب (AC) وارد شده از طریق پورت شارژ را گرفته و تبدیل به جریان مستقیم مورد نیاز باتری میکند. در حال حاضر تعداد زیادی SUV کاملاً برقی در بازار وجود ندارد؛ اما در چند سال آینده تعداد بیشتری از آنها وارد بازار میشوند. راههای بسیاری برای افزایش ظرفیت باطری وجود دارد؛ اما بالاخره باشد ماشین خودرا شارژ کنید. بسیاری از کارشناسان این وانت برقی را ایمن ندانسته و طراحی آن را پر از ایراد توصیف میکنند. تسلا این خودرو را در سه مدل متنوع با قابلیتهای پیمایش ۴۰۰، ۴۸۰ و ۸۰۰ کیلومتر ارائه کرده است و قیمت پایه این وانت برقی نیز حدودا برابر با ۴۰ هزار دلار است. این رقم برای مدل دو موتوره برابر با ۴.۵ ثانیه است. مهارتهای حرکتی کودکان 0 تا 2 ساله در حال رشد است و همین امر آنها را در برابر سقوط آسیب پذیر میکند. اکثر مالکان خودروهای الکتریکی این کار را در خانه انجام میدهند بنابراین معمولاً باید یک شب خودرو را به دوشاخه وصل کنید و این امر میتواند با سوکت استاندارد خانگی یا شارژ وال باکس انجام شود. واحد انتقال(Transmission): کار آن انتقال انرژی جنبشی تولید شده توسط موتور به چرخهاست.

تقریبا متقاعد شدهایم که SUV جدید به سرعت خود را به عنوان یک رهبر در این بخش ثابت میکند و پیشگام تحول سبک زندگی الکتریکی خواهد بود. اگر این ماشین تمام برقی کراس اوور در سال ۲۰۲۲ وارد بازار شود، اولین وسیله نقلیه کاملا جدید از سال ۲۰۱۴ تاکنون محسوب میشود. این کراس اوور که توسط Daniel Lescow، معاون فروش جهانی برند در LinkedIn تأیید شده است، مثل یک گرگ آلفای کاملا جدید در جنگلی به نام شهر توصیف میشود! این کراس اوور جمع و جور روی پلتفرم مقیاسپذیر (scalable) SAE سوار میشود. علاوه بر این کراس اوور جدید، چهارمین پلاک از زمان ورود Smart به صنعت خودرو – یعنی از سال ۱۹۹۴- است. البته این کراس اوور در اروپا هم فروخته میشود، اما ممکن است وارد حوزه ایالات متحده نشود. در عصر کنونی خودروهای برقی توجهات زیادی را به خود جلب کردهاند و دولتها نیز مردم را تشویق به خرید چنین محصولاتی میکنند و بنابراین مهم است که دربارهی این خودروها اطلاعات کاملی داشته باشیم. پس باید انتظار یک محصول فوقالعاده هوشمند و کاربردی را داشته باشیم. لسکو ادعا میکند که اولین SUV هوشمند یک “SUV واقعا هوشمند” خواهد بود. هرچقدر ظرفیت باتری بیشتر باشد شعاع حرکتی هم بیشتر خواهد بود.

در سن 3 سالگی، مهارتهای حرکتی کودکان توسعه مییابد و آن ها توانایی بیشتر برای کنترل یک وسیله نقلیه دارند. درواقع این وسیله نقلیه یک خودرو چهارچرخ با کاربری بین خودرو و موتورسیکلت است که در کشورهای اروپایی قوانین راهنمایی و رانندگی مشابه موتور سیکلتها دارد. پورت شارژ(Charge Port): این پورت به وسیلهی نقلیه اجازه میدهد تا به یک ورودی مناسب وصل شده و باتری اصلی اش را شارژ کند. ماشین برقی های ساخته شده در سال ۲۰۵۰ به احتمال بسیار بالا رانندهای ندارند. Smart در سال ۲۰۱۷ محصولات مختلف الکتریکی این دو را با نام Electric Drive رونمایی کرد. دقیقا زمانی که Smart جدیدترین نسل Fortwo و Forfour را معرفی کرد. یکی از شرکتهای معروفی که میتواند ماشین برقی و هوشمند تولید کند، شرکت Smart است که تاریخچه تولید ماشین هوشمند آن بسیار جالب است. اگر دوست دارید در مورد آخرین مدل SUV که این شرکت تولید میکند بیشتر بدانید، با من در عظیم مدیا همراه باشید. این پلتفرم برای مدل های بعدی Fortwo و Forfour نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. جگوار I-Pace جایگزین کوچکتری برای تسلا مدل X ارائه میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید