ضرورت رفع موانع جذب دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌ها

0

[ad_1]

ایسنا/خوزستان دبیر هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان خوزستان، ضرورت رفع چالش‌ها و موانع پیش‌روی جذب دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه‌ها تاکید کرد.

دکتر رحیم قاسیمه، در نشستی به منظور بررسی موانع و چالش‌های پیش روی جذب دانشجویان غیرایرانی، رفع چالش‌ها و موانع جذب این دانشجویان را ضرورتی مهم دانست.

به گزارش ایسنا، وی خاطرنشان کرد: سرانه جذب دانشجویان خارجی، یکی از معیارهای مهم رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها است و در این زمینه لازم است برنامه‌ریزی‌های لازم برای رفع موانع جذب دانشجو و همچنین معرفی جاذبه‌های فرهنگی و اجتماعی استان خوزستان و دانشگاه‌های منطقه، انجام شود.

دکتر رحیم موسوی‌نیا، مدیر همکاری‌های روابط بین‌الملل دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده این دانشگاه در جذب دانشجویان غیرایرانی پرداخت.

این نشست با حضور دکتر سیدمحمد صفی‌الدین اردبیلی، مدیر فرهنگی، دکتر قاسم نجفی کارشناس نظارت و ارزیابی دانشگاه شهید چمران اهواز، جاسم خالدی کارشناس دفتر همکاری بین‌الملل، مجتبی پورحمزه و مظفر حسین‌پور کارشناسان دبیرخانه هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان همراه بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.