عروسک آنابل ؛ ترسناک ترین عروسک های تسخیرشده دنیا – زومجی

آنها دربارهی جابهجایی غیرقابلتوضیحِ عروسک از اتاقی به اتاقی دیگر و تغییر حالتهای او در زمانیکه شب از سرکار به خانه برمیگردند تعریف میکنند. اگر پدر یا مادری مغرور یا دایی یا عمه هستید که به دنبال هدیه برای یک کودک جوان و شایان ستایش هستید، خانه عروسکی باربی یا خانه عروسکهای تولد گزینه خوبی است. بدنه خانه عروسک ساخته شده از pvc 16mil و اسباب بازی ها ساخته شده از plywood می باشد. تنوع رنگ محصول فقط شامل دیواره های خارجی بوده و رنگ اسباب بازی ها و دیوار های داخلی ثابت می باشد. برای نشان دادن نیات غیر نژادپرستانه عروسکهایی از نژادهای مختلف (با رنگ موهای متفاوت، برای مثال چشم بادامی) به مجموعه خود افزود. بعدها در سالهای متفاوت، در کلکسیونهای متفاوت خود طراحان مشهور به طراحی لباس برای این عروسکها پرداختند. بانو کارول اسپنسر نیز برای بیش از سه دهه طراح لباسهای کمد این عروسکها بوده است و حالا بازنشسته شده است. برای موقعیتهای مختلف تفریحی، ورزشی و اجتماعی لباسهای متفاوتی برای عروسکهای خود به مرحله طراحی و دوخت رساند. بازی با عروسک مهارت های اجتماعی را که کودک، در سال های اولیه رشد به دست می آورد، تقویت می کند. پسربچه ها در کودکی تمایل بیشتری به بازی با عروسک از خود نشان می دهند اما هر چه بزرگتر می شوند این علاقه کمتر شده ولی این علاقه در دختربچه ها تغییرات کمی داشته و دختران نوجوان تمایل دارند تا از نوزادان و خردسالان پرستاری کنند.

اما نباید فراموش کنیم که از هیچ چیزی نباید بت ساخت. ایده ساخت این عروسکها از آنجا در ذهن این بانو جرقه زد که روزی دخترش “باربارا” را در حال بازی با عروسکهای کاغذی دید و به این فکر افتاد که عروسکهای سه بعدی برای دخترش خلق کند. از همه مهمتر و جالبتر اینکه عروسکهای مرد و زن مختلف با لباسهایی که برای شغلها و موقعیتهای کاری مختلف ساخت و هر کدام در سالهای متفاوتی روانه بازار شد. طراحی و دوخت لباس برای میلیونها عروسک شاید در نگاهی سطحی کاری آسان به نظر بیاید. شاید هیچوقت ما عروسکی از «عروس قنات» ندیده باشیم. مدتی است که قرارداد سه ساله ما تمام شده و وضعیتمان مشخص نیست. داستان سازندگان عروسکهای باربی نیز از این قاعده مستثنی نیست. » فقط کرونا مُسری نیست. دنیایی که فقط منحصر به لباسهای صورتی، چشمان آبی و موهای بلوند بود. او با یک دانشجوی پزشکی نامزد شد و به سرعت متوجه شد که نقش او فقط به حمایت از شغل همسر آیندهاش محدود خواهد شد.

عروسکهای باربی با دقت و سرعت تحسین برانگیزی در طی برهههای زمانی مختلف و در طول سالیان با هدف و با داشتن نقشه راه به روز رسانی شدند. بدین ترتیب کمپانی باربی با دقت به جا به انتقادهایی که از او میشد، مسیر پیشرفت و جهانی شدنش را پر سرعتتر طی میکرد. بدین ترتیب کودک صاحب عروسک باربی خود میتوانست استایلیست عروسکش باشد و تکههای مختلف لباس و زیورآلات گوناگون را با هم ست کند و عروسکش را متفاوت لباس بپوشاند. بدین ترتیب دختر هر خانوادهای در هر جای جهان، با توجه به سلایق، رویاها و بازیهایش میتوانست عروسک باربی مورد علاقه خودش را داشته باشد. در آن زمان، یک زن با آرزوی طراح مد شدن به ندرت میتوانست به وقوع پیوستن آن را متصور شود. در سال 2014 با راهاندازی صفحه اینستاگرامی “باربی استایل”، عروسک باربی به یکی از تاثیرگذاران عرصه مد و اجتماع نیز بدل شد. حتی در ادامه لباسهای طراحان مشهور دنیای مد در مقیاس این عروسکها بر تنشان شد و امروزه به فروش میرسد. اما تصورش را بکنید که پشت هزاران الگو و ایده برای لباسهای مختلف چقدر باید خلاقیت، هنر و تلاش خوابیده باشد.

لباسهای زمستانی را چگونه بپوشیم؟ پدربزرگِ یوجین، عروسکِ رابرت را به نوهاش هدیه داده بود. با گذشت سالها، کارهای عجیب و غریب رابرت نیز شدت گرفتند. این کمپانی اخیرا به طراحی شخصیت سلبریتیهای دنیای هنر و رسانه نیز میپردازد. امروزه تنوع در دنیای این محصولات به قدری زیاد است که برای هر گروه سنی، عروسکهای مناسبی وجود دارد. همیشه پشت هر کمپانی بزرگ و موفق یا ابرکارخانه مطرح، قصه یک پشتکار بدون وقفه وجود دارد. در هر صورت سرنوشت از طریق کمپانی متل Mattel او را به شغل رویاییاش رساند. عروسکهایی با جزییات ظریف و لباسهایی بی نظیر و فوق العاده چشم نواز که در طول تاریخ از زمان پیدایش اولین سری تا به حال، به روزرسانیهای شگفتآوری در سبک و طرحشان پدید آمده است. به طوری که تا به امروز محبوبترین عروسکها بین تمام اقشار و گروههای سنی عروسکهای پولیشی یا همان پلاشی میباشند. سپس این عروسکها توسط کمپانی متل mattel ساخته شد. اما با خلق ایدههای جدید بسیاری از سمت خودشان پیش رفت و بعد از گذشت زمان بسیار موفقتر از کمپانی مذکور شد.

دیدگاهتان را بنویسید