عروسک بازی پسر غیر عادی نیست بلکه لازم هم هست! – نت نوشت

کودک بهوسیلۀ عروسک بازی احساسات، ناکامیها، اضطرابها و ترسهایخود را بیان میدارد. وی با بیان اینکه “تاکنون ۲۲ عروسک محلی به ثبت ملی رسیدند” افزود: شاخص حفظ و ثبت عروسک محلی مثل عروسک لیلی، بی بی کوک، تاج میر، ماهی ملک، ترکمن و گراش مواد اولیه منطقههای مختلف کشور است که در ساخت عروسک استفاده میشود. 4. داون لیچ، سرپرست آزمایشگاه جامعه­ ی دانشگاهی تگزاس بیان می­کند که “کودکان از عروسک برای کنار آمدن با چیزهایی که ممکن است در خانواده­ در حال اتفاق افتادن باشد استفاده می ­کنند. وی خاطرنشان کرد: با ایمان به قدرت جادویی عروسک ها تصمیم گرفتیم به دنیای امن و خیال انگیز آن ها پناه ببریم. عروسکهای پولیشی بدون محدودیت سنی از کودکی تا بزرگسالی به طور میانگین محبوبترین عروسکها محسوب میشوند. لیلا کفاش زاده، مسوول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری هم با اشاره به همراهی پژوهشگاه با مرکز رویش و شکوفایی استعداد روشا مرکز نوآوری دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در برگزاری جشنواره بینالمللی عروسک امید اظهار داشت: بدون فرهنگ هیچ ملتی نمی تواند رشد کند و عروسک بخشی از فرهنگ و میراث ناملموس ملت هاست. کودک میتواند عروسک پارچهای را در هر زمان بدون سر و صدا و هیاهو به دست بگیرد یا بر روی زمین بیندازد.

یادتان باشد پاکت های کاغذی را برای همچین روزی نگه دارید و با ماژیک و مدادرنگی برایش چشم و دهن و بینی درست کنید و حتی میتوانید با چسباندن چوب بستنی برای عروسک نمایشی کاغذیتان دست و پا بگذارید. حتی نبود تعریف درست از صنایع دستی و صنایع دستی همچنان مشکلی است که این افراد با آن روبرو هستند. با عروسک کاغذی خود شعرهای بامزه بخوانید و داستان های خندهدار تعریف کنید. مار یا کرم مسخره شما میتواند دالی بازی کند و یا شعرهای بامزه بخواند. با او مثل یک قهرمان بازی کند، بجنگد، ستارهها را کشف کند و هزار ماجرای هیجان انگیز داشته باشد. ✔️داشتن یک عروسک که کودک ما بتونه با اون احساس صمیمیت و آرامش داشته باشه، برای همه بچهها ضروریه! بچهها هر چیزی که با مشارکت خودشان و شما برای یک نمایش یا بازی ساخته شود را دوست خواهند داشت. این عروسکهای نمایشی که خودتان میسازید از نمونههای آمادهشان نه تنها چیزی کم ندارند بلکه خلاقانهتر و به یادماندنی تر هم هستند. فن ساخت این عروسک بومی ایران از زنان سالخورده به دختران جوان رسیده و قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد.

لورل به عنوان یک روانشناس تصمیم میگیرد که خود وارد عمل شود و همان گونه که عروسک بازی دختران را درگیر بازی و ایجاد حس همدلی میکند، پسرها را هم به وادی این احساس بکشاند. عروسک لیلی یا بازبازک پیام آور عشق و زیبایی برای دختران استان چهارمحال بختیاری و فارس است. اگرچه این کار ممکن است کمی طول بکشد ولی ما با شهرداری درباره این گزینه هم صحبت خواهیم کرد. این فعال میراث فرهنگی درباره تأثیر و نقش خانواده در حفظ میراث فرهنگی، توضیح داد: شبهای فرهنگی موزه برای بزرگسالان شکل گرفت و در این برنامه خانوادهها با خوردن غذاهای محلی با فرهنگهای مختلف آشنا میشدند. در روان شناسی تئوری ذهن نظریهای بسیار معروف است که توانایی فرد را در موقعیتهای ذهنی مختلف مثل باروها، اهداف، خواسته ها، دانش و درک نشان میدهد. این توانایی مثل حس همدلی به طور ذاتی در انسان وجود دارد ولی باید با تربیت و پرورش درست آن را از قوه به فعل در آورد. عروسک با احتساب شکل انسان گونه اش نمادی از انسان است که برای انتقال معنای خود در صورت های گوناگون چهره نمایانده و تأثیر خویش را می گذارد.

یک شب، آنها با جیغ بیدار شدند و گفتند که لتا حرف میزند و در خانه حرکت میکند. یکی از حسهای مهمی که در ذات و سرشت همه موجودات از جمله انسان گذاشته شده است همدلی empathy نام دارد که با تربیت رشد و تکامل پیدا میکند و فرد شخصیت بهتر و تاثیرگذاری تری خواهد داشت. عروسک متولدشده یک عروسک پوستی تولیدشده است که شبیه یک نوزاد انسان است که توسط یک هنرمند تغییر شکل داده است. آن چه مشخص است هر دو عامل در شکل گیری شخصیت انسان موثر هستند. این امر می تواند سبب بروز عواقب ناگواری باشد زیرا بازی های رایانه ای نتیجه های نامطلوبی دارند که از جمله ی آن ها می توان به از بین رفتن قدرت خلاقیت ، از بین رفتن نیروی تفکر، نداشتن قوای اندیشیدن، اختلال در یاد گیری و عواقب نامناسب برای حافظه، و ابتلا به افزایش وزن و چاقی ، می تواند از جمله عوارضی باشد که ممکن است گریبان گیر کودکان مان باشد. در گویش لری به عروس بهیگ میگویند.

دیدگاهتان را بنویسید