عروسک بازی کودکان – بخش اول

عروسک پولیشی بهتر است یا عروسک باربی؟ هنگامی که عروسک به تمیزکاری احتیاج پیدا کند، به راحتی با ماشین لباسشویی و یا دست میتوان آن را شست و شو داد. ها از میان اسباب بازی های آن ها هستند. بعضی از مربیان باور دارند که عروسک­ بازی برای پسربچه ها خوب است؛ چرا که به آنها نگرشی در مورد پرورش کودکان یاد می­دهد که آنها به عنوان پدر به آن نیاز خواهند داشت. آن ها صفحههای ترک خورده، باتریهای تمام شده یا قطعاتی که از بین میروند ندارند. وی خاطرنشان کرد: یکی از راه هایی که می توان استعدادهای بچه ها را پرورش داد ایجاد دگرفضا و دگر مکانی برای آنها به کمک عروسک هاست. عسل با این که دختر مهربانی بود اما عادت های بدی هم داشت، شب ها دیر می خوابید، بعضی شب ها مسواک نمی زد، به پدر و مادرش کمک نمی کرد، بهانه می گرفت و نق می زد.

بخش دوم این موزه با نام موزه عروسک و فرهنگ ایران به معرفی اقوام، لباسها، قصهها و افسانهها میپردازد. تا اینکه موزه “عروسک و فرهنگ ایران” در سال ۹۶ افتتاح شد و عروسکهای بومی مورد توجه کودکان قرار گرفتند؛ چراکه به قصه و افسانههای فراموش شده و لباس و فرهنگ در قالب عروسک پرداخته و باعث جذب کودکان به سمت عروسکهای بومی شد. ۶- سپس دو طرف بدن را وی هم قرار داده و بدوزید. ۱۱- در این مرحله گوش ها را در محلی که در الگو نشان داده روی لایه نارنجی سر و پشت سر بچسبانید. کودک با اسباب بازی خانۀ عروسکی، نقش مردم روستا را برعهده میگیرد و به بازی میپردازد و در ضمنِ ایفای چنین نقشی، مفاهیم و اطاعات زیادی راجع به روستا میآموزد. در سرقت اول که ویدئو پروژکشن، کامپیوتر و وسایل شخصی و بخشی از عروسکهای امانی فروشگاه موزه و تعدای پارچه دستبافت و عتیقه به ارزش ۱۴ میلیون تومان به سرقت رفت و بار دوم در بهمن ماه ۹۴ که حدود ۸ میلیون تومان از ادوات موزهای بههمراه ۱۰۰ عروسک که نمیتوان برای آنها قیمتی تعیین کرد، به سرقت برده شد. عروسک ها بهترین و اولین دوست کودکان بوده و کودکان بسیاری از اوقات خود را با آنها سپری می کنند .

ما تا زمانی که کشورمان و فرهنگمان را نشناسیم نمیتوانیم آن را دوست داشته باشیم. برای دختربچهها انواع عروسکها دوست داشتنیاند. این عروسکها کوچک، سبک، انساننما و کاملاً سازگار با روحیه کودکان هستند. اگر از خرید خانه عروسک برای فرزند خود مطمئن نیستید، پس به خواندن ادامه دهید تا بدانید خانههای عروسکی برای کودکان چگونه برای رشد آنها مفید هستند. دوخت و جنس پارچهی آنها از الیافی تشکیل شده که مناسب برای بچههاست. از ببر گرفته تا پنگوئن، سگ، فیل، عروسک هایی با این جنس در هر شکل و اندازهای متناسب با هر سلیقهای در بازار وجود دارند. این مدل عروسکها از جنس پارچه پولیشی است که برای کودکان نیز مضر نیست و دارای آستری برای قرار دادن دست در درون عروسک میباشد. در این مراسم دختری به عنوان عروس باران انتخاب میشده، روی نوک یک تپه قرار میگرفته و دستمالهای رنگی را به سمت ابرها تکان میداده. ۵- شکم ببر را نمد سفید انتخاب کنید و قسمت سفید شکم را روی بدن کوک بزنید. ۱۰- برای دوخت مژه و ابرو از نخ مشکی استفاده کنید و سپس چشم را در محل خود بچسبانید. البته به شرطی که پس از دانلود، الگو دریافتی را بر روی کاغذ A4 پرینت بگیرید.

۱۳ – از بالای سر تا نرسیده به گردن را بدوزید و سپس بدن را بین دو لایه سر بگذارید و بدوزید. ۹- یک لایه نارنجی سر را روی لایه سفید بگذارید. ۱۲- در ادامه قسمت های جلو و پشت سر را روی هم بگذارید و بدوزید و دقت کنید گوش ها باید بین دو لایه باشند. اگر شما هم از همکاران ما هستید یا به تازگی قصد راهاندازی فروشگاه عروسک دارید، میتوانید از عمده فروشی عروسک چیچیلاس خرید کنید. با مراجعه به مشخصات هر کدام از عروسک ها می توانید، تصویر آن را ببینید و اطلاعات لازم برای خرید را کسب کنید و دقیقا مطابق کالای سفارشی خود را تحویل نمایید . اگر این عروسکها به طور ناگهانی پاره شوند، میتوان آن را با سوزن، مقداری نخ و کمی کرک اضافی ترمیم کرد. حتی در دورهای که مجموعههای فانتزی LEGO و اسباب بازیهای الکترونیکی پر زرق و برق با استقبال زیادی مواجه شدهاند، عروسکهای پولیشی هنوز جذابیت خود را برای بچههای حفظ کردهاند. این موزه به دست خود مردم ساخته شده و آدمهای علاقهمند این موزه را تجهیز کردهاند. ازخود اراده و فکر نداشتن : وزیران دوره ٔ استبداد حکم عروسک های پهلوان کچل را داشتند و نمی توانستند از خوددارای فکر و اراده ای باشند.

دیدگاهتان را بنویسید