عروسک و خرید عروسک خرس و سخنگو

چگونه عروسک مناسب کودک خود را انتخاب کنیم؟ شما فکر کنید که ما هربار باید شیشهها، عروسکها، لباسها، مجسمهها و ابزارهای مختلف را بستهبندی کنیم، سوار کامیونها کنیم، جابجا کنیم، دوباره باز کنیم و آنها را در جای خودشان قرار دهیم. پس این موزه کاری میکند که ما ایران عزیزمان را بشناسیم، دوست بداریم و برای حفظش تلاش کنیم. اما وقتی شما از دنیای عروسکها با او درباره یک موضوع صحبت میکنید آن شگفتی که عروسک دارد مخاطب را جذب میکند و او را شیفته آن موضوع میکند. عروسکهای خرس از جمله محبوبترین عروسکهای است که هر کودکی حداقل یک عدد از این عروسک را داشته و با آن بازی کرده است. عروسک بادی معمولا از جنس PVC ساخته میشود و قیمت نسبتا کمی دارد. زیرا وزن نسبتا کمی دارند و تکان دادن آنها برای کودک آسان است. به دنبال عروسکهایی باشید که لوازم جانبی زیادی دارند تا به بازیهای وانمودی کودک کمک کنند و تخیل آنها را فعال نگه دارند. به دنبال نماد CE باشید. عروسک های بدون این نماد ممکن است برای استفاده به عنوان اسباب بازی در نظر گرفته نشوند و یا حتی بازی با آنها ناامن باشند.

این عروسکهای سخنگو برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ به بازار عرضه شدند و از آن زمان در مناسبتهای مختلف به عنوان هدیه به کودکان داده میشدند. به عنوان مثال، بازی با عروسک ها به عنوان پزشک، معلم، دامپزشک و آتش نشان، به کودک شما این فرصت را می دهد تا نقش های مختلف را امتحان کند. این عروسک طوری برنامهریزی شده بود که میتوانست در کنار نام صاحب خود، چند جملهای نیز صحبت کند. مندی زیاد با دیگران کنار نمیآید. علیرغم همه تفاوتهایی که اقوام ما دارند، یک اتصال و پیوستگی با هم دارند که شاید مهمترین دلیل آن پیوستگی ملی زبان فارسی باشد. در حالی که همه گمان می کنند که عروسکها عمدتاً یک اسباببازی برای دختران هستند، بازی با عروسکها بدون در نظر گرفتن جنسیت میتواند رشد مهمی را برای کودکان فراهم کند. علاوه بر این کودک در عروسک بازی میتواند در نقش مادر، معلم و یا همسایه و یا حتی یک ابرقهرمان ظاهر شود و با این کار با مسئولیت اجتماعی افراد آشنا میشود و مهارتهای اجتماعی او نیز تقویت میشود.

اسباب بازی لوازم جانبی عروسک نیز بسیار برای بازی کودکان اهمیت داشته و میتواند بازی را برای کودکان جذابتر کند. بازی با عروسک مهارت های اجتماعی را که کودک، در سال های اولیه رشد به دست می آورد، تقویت می کند. کودکان حتی در سنین پایین به هنگام بازی کردن با اسباب بازی های خود همان کارهایی را می کنند که از تماشای حرکات و رفتار بزرگترهایشان با خودشان اموخته اند. حتی زمانی والتون تصمیم گرفت لتا را بفروشد، اما هرچقدر تلاش کرد، نتوانست عروسک را از ماشینش خارج کند. یادگیری این مهارت می تواند به کودکان کمک کند تا مراقبت از حیوانات خانگی خود را بیاموزند، یا خواهر و برادر بزرگتر به راحتی درک کنند که چگونه از خواهر و برادر کوچکتر خود مراقبت کنند. این زمانی است که خانههای عروسکی یک اسباب بازی شگفت انگیز برای بچهها است که به شما کمک میکند برخی از درسهای ارزشمند زندگی را در کودک ایجاد کنید. این عروسک که در اندازه یک کودک است، گفته میشود حدود ۲۰۰ سال قدمت دارد و از موی انسان و چوب ساخته شده است. این عروسکها روی آب باقی مانده و میتوانند کودک شما را سرگرم کنند. با این وجود رابرت تا زمانی که یوجین زنده بود در منزل خانوادگی آنها در فلوریدا باقی ماند و پس از مرگش نیز صاحبان جدید خانه به مدت ۲۰ سال از این عروسک زنده نگهداری کردند.

آیا عروسکها جنسیت دارند و فقط دخترها باید با آنها بازی کنند؟ این عروسکها که اغلب با باتری کار میکنند؛ همچنین آواز میخوانند و گاهی هنگام آواز خواندن راه میروند و یا میرقصند. پس از چند بار دست به دست شدن بین اعضای مختلف خانواده، سرانجام روبی در موزه سیار ماوراءالطبیعه و جادوگری قرار گرفت، جایی که بازدیدکنندگان اغلب پس از دیدن عروسک، احساس غم میکنند. در حال حاضر قرار است اینجا باشیم تا وضعیتمان مشخص شد، اما در این فکر هستیم که اگر امکان داشته باشد مکان بزرگتری در اختیار موزه قرار بدهند. باربی یکی از محبوبترین عروسک دخترانه تولید شده است در حال حاضر میلیاردها عروسک باربی در سراسر جهان وجود دارد.عروسکهای باربی مورد علاقه بسیاری از نسلها و کلکسیونرها هستند، زیرا طرحها و تمهای متنوعی دارند. میتوان گفت عروسک باربی تنها عروسک دنیاست که با گذشت سالیان سال از تولید نمونه اولیه آن محبوبیت خود را حفظ کرده است و پرطرفدارترین عروسک حال حاضر در دنیاست. عروسک خرس یا همان تدی جذابترین و پرطرفدارترین عروسک پولیشی است که در سال ۱۹۰۳ در آمریکا تولید شد.

دیدگاهتان را بنویسید