عروسک و خرید عروسک خرس و سخنگو

عروسک بازی برای دختران و پسران مزایایی دارد. رابرت حدود ۱۱۱ سال سن دارد و هماکنون در موزهی فورت ایست مارتلو در شهرِ کی وست در ایالتِ فلوریدا زندگی میکند. پس از مرگِ آتو در سال ۱۹۷۴، زنی به اسم مارتل ریوتر «کاخِ هنرمند» را خریداری کرد و به نگهدارندهی جدیدِ رابرت تبدیل شد. موزه پس از کمی تحقیقات برای کشفِ منشاء رابرت متوجه شد که این عروسک توسط شرکتِ عروسکسازی اِستیف ساخته شده است؛ همان شرکتی که عروسک «خرسِ تدی» را به افتخارِ تئودو روزولت، رئیسجمهور ایالات متحده ساخته بود. خانهی جدیدِ رابرت در موزه نهتنها به طرد شدن و فراموش شدنِ عروسک منجر نشد، بلکه آغازگر دورانِ تازهای برای او بود. عروسکهای نرم و فشاری گزینه خوبی برای سرگرم کردن نوزاد در این سن هستند و میتوانند کنجکاوی او را تحریک کنند. با مراقبت از یک عروسک دخترانه، آنها یاد می گیرند که چگونه از یکدیگر مراقبت کنند. عروسکها همچنین میتوانند به کودکان در یادگیری مهارتهای اجتماعی و ایجاد همدلی کمک کنند و حتی میتوانند به آنها کمک کند تا برای استقبال از یک خواهر و برادر جدید آماده شوند. با مواد، مهارت و فرمول خاصی که خودش ابداع کرده، ضدعفونی می کند و می شوید.

تا اتمام یک سالگی، کودکان واقعا مهارت شناختی و گفتاری کاملی برای برقراری ارتباط با عروسک ندارند. او مدتِ نه چندان زیادی پس از نقلمکانش، با چیزی ترسناک در سواحلِ جزیرهاش مواجه میشود: جسدِ یک دختر جوان که در دریاچه غرق شده بود. انگیزهی او از انجامِ چنین کاری در بهترین حالت مبهم است، اما چیزی که خیلی زود مشخص شد این بود که او عقلش را از دست داده بود. جسد او در همان نقطهای که او همیشه میگفت که دختربچه را میدید، یافت شد. اصطلاح اکشن فیگور برای اولین بار توسط شرکت Hasbro استفاده شد که یک برند آمریکایی و پیشرو در زمینهی ساخت اسباببازی کودک است که از سال 1923 مشغول به کار است. همت مادرانی که برای ساخت عروسک های مشابه و همسان با شرایط فرزند معلول خود تلاش کرده اند، قابل ستایش است. گفته میشود که احتمالا هدفِ ساخت رابرت فروختنِ آن بهعنوان یک اسباببازی نبوده است؛ تاریخنگارِ شرکتِ اِستیف به موزه گفته است که رابرت احتمالا یک اسباببازی دکوری برای تزیینِ ویترین بوده است.

عدهای ادعا میکنند که حالتِ چهرهی رابرت در زمانیکه کسی در حضور او از آتو به بدی یاد میکند تغییر میکند. خیلی زود سروکلهی یک عروسکِ شناور روی آب هم پیدا شد.رویارویی دون جولیان با این صحنه، مسیرِ زندگیاش را تغییر داد و شکلِ جزیره را در سالهای آینده متحول کرد. هستند. این عروسکها از آنجای که کودکان کاتونهای آنها را مشاهده کردهاند، اگر شخصیت مورد علاقه کودکان باشند، برای آنها محبوبیت ویژهای دارند.؛ در این میان دختربچهها به عروسکهایی مثل باربی به عنوان تصویری از آینده خود نگاه میکنند. هرکدام از اقوام مثل تکهای از یک پازل هستند که وقتی کنار هم گذاشته میشوند نقشه ایران شکل میگیرد. کودک شما میتواند یک خانواده عروسکی ایجاد کند و نقش و پویایی خانواده اعضای مختلف را درک کند. پرنسسهای دیزنی نیز از جمله عروسکهای دخترانه هستند که برای کودکان بسیار جذاب میباشند و داشتن آنها می تواند کودکان را شاد کند. کودکی را تصور کنید که از سنین پایین با تکنولوژی های جذابی مانند ربات ها کار می کند! همچنین لباسِ ملوانی کوچکی که رابرت به تن دارد توسط شرکتِ عروسکساز تهیه نشده است؛ احتمالا این لباس یکی از لباسهایی بوده است که خودِ آتو در کودکی به تن میکرد.طبقِ افسانهها، یکی از عادتهای آتو این بود که اتفاقاتِ بد را گردنِ عروسکش میانداخت.

عروسکهای خرس از جمله محبوبترین عروسکهای است که هر کودکی حداقل یک عدد از این عروسک را داشته و با آن بازی کرده است. هر چند این حس در حیوانات هم وجود دارد ولی در انسان به عنوان کاملترین و هوشمندترین موجود خلق شده روی کره زمین اهمیت بیشتری پیدا میکند. عروسک دخترانه به کودک اجازه می دهند تا درک بیشتری از خود و اطرافیانش به دست آورد. اما از دیگر چیزهایی که مردم دربارهی رابرت با هم اتفاق نظر دارند این است که او یک عروسکِ تسخیرشده است و تا حالا باعثِ وقوعِ تصادفاتِ اتوموبیل، استخوانهای شکسته، از دست دادن شغل، طلاق و دیگر بدبختیها شده است. پس با در نظر داشتن این مسئله رفته رفته نمونههایی با دست و پاهای متحرک ساخته شدند. این عروسکها با قلاب یا دو میل بافته میشوند. با این اوصاف در این دوره هم باید عروسکی انتخاب کنید که کاملا نرم باشد و طی بازی کردن به کودک آسیب نزند. با توجه به این که کودک نوپا تمایل زیادی به آزمون و خطا دارد، بهتر است عروسک بازی قابل شستشو باشد.

دیدگاهتان را بنویسید