علیزاده: از اقدامات وزارت نفت برای احیای دیپلماسی انرژی قدردانی می کنیم

0 14نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: احیای دیپلماسی انرژی با تلاش های وزارت نفت در دولت سیزدهم منجر شده تا شاهد افزایش تجارت فرآورده های گازی،نفتی و پتروشیمی باشیم.

به گزارش ایسنا، محسن علیزاده در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیان کرد:  لازم می‌دانم در ابتدا نفرت و انزجار خود را از حمله کور تروریستی به سومین حرم امام شیعیان حضرت احمد بن موسی الکاظم (ع) اعلام کنم. این حادثه منجر به شهادت تعدادی از هموطنان و زخمی شدن تعدادی از زائرین شد و باری دیگر به دشمنان و جبهه باطل تکفیری اعلام می‌داریم. 

وی در ادامه اظهار کرد: این رفتارهای زشت و شنیع نمی‌تواند حتی ذره ای از ارادت و اعتقادات مردم عزیز ما را به اهل بیت (ع) و ارزش‌های کاهش دهد. از آقای فرزاد بادپا که با اقدام به موقع و سریع نیروهای امنیتی موجب شد از تشدید این حمله جلوگیری شود کمال تشکر و قدردانی را دارم و همچنین از دستگیری تمام بانیان این حمله تروریستی که توسط سربازان آقا امام زمان (عج) در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت پذیرفت کمال قدردانی را می کنم. 

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از همین تریبون عرض تبریک و تسلیت دارم برای شهادت مظلومانه سرباز شهید رامین جوکار که در روز گذشته حین انجام ماموریت توسط اشرار و سارقان در شهرستان بیضا به شهادت رسیده‌اند و از خداوند برای خانواده ایشان صبر جمیل را مسئلت دارم. از تلاش و مجاهدت ایثارگونه و متعهدانه دانشمندان حوزه صنایع دفاعی که در طول بیش از چهار دهه عمر نظام  مقدس جمهوری اسلامی که در سخت‌ترین برهه‌های تاریخی پر فراز و نشیب ایران اسلامی  با پیشرفت‌های بزرگ و چشمگیرانه در حوزه‌های دفاعی و امنیتی توانستند  با قطع وابستگی به استکبار جهانی و با اتکا به صنعت فناوری بومی و ملی پیشرفته ترین و مجهزترین تجهیزات سلاح های دفاعی را با صرفه جویی در هزینه‌ها برای حفاظت و حراست از کیان و امنیت ایران اسلامی تولید نمایند کمال قدردانی را دارم. 

علیزاده در ادامه تاکید کرد: از اقدامات موثر و قابل تحسین وزارت نفت در احیای دیپلماسی انرژی که باعث افزایش تجارت فرآورده های گازی، نفتی و پتروشیمی شده است، تقدیر و تشکر می کنم. متاسفانه علی رغم وعده‌های وزیر نیرو در زمان کسب رای اعتماد امسال نیز شاهد خاموشی‌های گسترده در حوزه تولیدات صنعت و کشاورزی بودیم. صنایع بزرگ ما ساعت‌ها خاموش بودند. الکتروپمپ‌های کشاورزی در روز، ساعت‌ها خاموش شدند و کشاورزان که برای تحقق شعار سال تلاش خود را شروع کرده بودند با مشکلات عدیده روبرو شدند. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: لازم است پیگیری لازم صورت گیرد تا مطالبات گندمکاران هرچه سریعتر پرداخت شود. نمی دانم قرار است سال آینده گندم خودمان را درو کنیم یا باید به دنبال واردات گندم باشیم. شاید با این سوءتدبیرها گندمکاران ما سال آینده برای کشت گندم رغبتی نداشته باشند. 

وی افزود: ضمن تقدیر از  دیپلماسی فعال وزیر امور خارجه در منطقه  لازم می دانم نگرانی خودم را بابت گسترش  جمعیت برادران مسلمان  افغان در کشورم آن هم به صورت روزافزون ابراز کنم. افزایش جمعیت افاغنه در کشور باعث شده که ترکیب جمعیتی در بسیاری از استان‌ها تغییر و اتفاقات مهمی رخ دهد؛ به عنوان مثال تقاضا برای اجاره ملک با آغاز فصل نقل و انتقال در استان‌های دارای مهاجر باعث افزایش اجاره بها شده است. 

علیزاده در ادامه  در تذکری خطاب به وزیر آموزش و پرورش، بیان کرد: این روزها حال دستگاه تعلیم و تربیت کشور بدتر از همیشه است. انتظار است ضمن توجه به امکانات رفاهی معلمان و انجام دقیق رتبه بندی و رسیدگی سریع و به موقع به اعتراضات رتبه بندی از دلسردی این قشر زحمتکش جلوگیری کنید. 

نماینده مردم سپیدان در تذکری خطاب به وزیر اقتصاد بیان کرد: ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات قاطعانه شما در هیئت مقررات زدایی برای تسهیل فرایند کسب و کار صدور مجوزها همچنین انتشار صورت های  مالی شرکت ها و بانک های دولتی خواهشمند است، انتظار می رود دستور فرمایید در راستای تحقق شعار شفافیت حداکثری دولت موضوع صدور مجوزها، پذیرش ناشرین در تمام ارکان بازار سرمایه‌ با قید فوریت در دستور کار هیئت مقررات زدایی برای حذف امضاهای طلایی قرار گیرد. 

وی در ادامه در تذکری خطاب به رئیس جمهور ضمن تشریح   ریسک سرمایه گذاری در بازار سهام حمایت واقعی رییس ‌جمهور از بازار سرمایه را خواستار شد.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.