علیزاده: طبق قانون باید ۳ درصد استخدام‌های کل کشور به معلولان اختصاص داده شود

0 65نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل بیکاری معلولان تاکید کرد: طبق قانون باید ۳ درصد استخدام‌های کل کشور به معلولان اختصاص داده شود اما چند درصد این اصل محقق شده است؟

به گزارش ایسنا، علی علیزاده در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، خطاب به سران قوا بیان کرد: حالا که با تدبیر سران قوا مولدسازی اموال دولت به یکی از منابع مالی دولت تبدیل شده بیم آن می‌رود که تجربیات تلخ گذشته تکرار شود و البته بیم آن نیز می‌رود که اموال دولت به اسم مولدسازی به خصولتی‌ها واگذار شود. لازم است برای جلوگیری از شکل‌گیری فساد واگذاری اموال دولتی به خصولتی‌ها ممنوع شود. 

وی در ادامه در تذکری خطاب به وزیر کار بیان کرد: مشکل معلولان عزیز بیکاری است. طبق قانون باید ۳ درصد استخدام‌های کل کشور به عزیزان معلول اختصاص داده شود، آیا اجرایی شده است؟ 

نماینده مردم مراغه در تذکری خطاب به وزیر آموزش و پرورش و بهداشت تصریح کرد: اگر از سفر حج خارج شده‌اید لطفا پیگیر مطالبات و پرداخت معوقات قشر زحمتکش نیروهای خدماتی آموزش و پرورش باشید که با اندک حقوق گذران زندگی می‌کنند. هموطنانی که امروز درگیر درمان هستند مراجعات مکرری به نمایندگان برای کمبود اقلام دارویی دارند. تاسف‌بار است که بسیاری از همین داروهای بیماران به راحتی در بازار سیاه پیدا می‌شود و غم‌انگیزتر که داروی مورد نیاز بیمار با ارز دولتی تهیه شده و باید در بازار سیاه پیدا شود. آقای وزیر مشقات بازار سیاه همه را خسته کرده و درد بیمار برایش کافی است. 

وی در تذکری دیگر خطاب به وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: در همه جای دنیا از ثروتمندان مالیات بیشتری اخذ می‌شود، اما در کشور ما تیغ بران مالیات بر گردن معلم، کارگر، کارمند و اصناف مظلوم نهاده شده است. صدها هزار خانه خالی اعیانی به گواه آمار وجود دارد. چرا سراغ آنها نمی روید؟ 

وی در تذکری  خطاب به وزیر جهاد کشاورزی افزود: دو سال قبل قیمت نهاده ها را آزاد کردید که تولیدکننده و مصرف کننده تکلیف خود را بدانند. اما امروز تولیدکننده یعنی مرغداران، مجبور هستند نهاده را از بازار سیاه تهیه کنند و نمی توانند نهاده را از نهادهای رسمی دریافت کنند. مصرف کننده نیز مرغ را بالاتر از قیمت مصوب تهیه می کند. چرا همه کارها باید به دلال ها سپرده شود؟ 

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.