قیمت و خرید انواع ماشین شارژی کودک – دنرو

خریداران این خودرو میتوانند تا ۸۰ کیلومتر بدون مصرف هیچ بنزینی سفر کنند و حتی در مواردی اگر مکانی برای شارژ مجدد موتور برقی وجود نداشته باشد میتوانند از یک موتور اضطراری استفاده کنند. در هوای بسیار سرد برد خودرو شاید حدود ۱۶۰ کیلومتر باشد. از شوخی گذشته، ماشین برقی یکی از بهترین وسیلههای بازی برای بچههاس، شاید به این خاطر که قرار گرفتن در شرایط ماشینسواری به بچهها برای آموزش فرهنگ رانندگی کمک زیادی میکنه، حداقل تو زمینه نکوبیدن به دیگران. در آبوهوای گرم شما شاید بتوانید به برد اعلامی نزدیک شوید اما در هوای سرد راندمان باتری بهطور قابلتوجهی کاهش مییابد. شما میتوانید با پیشگیری از شارژ یا خالی شدن کامل باتری از چنین کاری تا حدی پیشگیری کنید. در سال 1396 شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) یک مرکز تخصصی با نام مرکز توسعه خودرو برقی و زیرساخت ها تاسیس کرد تا ضمن ساخت شارژر خودروها و موتورسیکلت های برقی و نیز فراهم نمودن زیرساخت های نرم افزاری و سرور بالادست، تولید پیشرانه خودروهای برقی را نیز در دستور کار قرار دهد. در ماشین های برقی موتور الکتریکی و باتری وجود دارد که در ایستگاههای مخصوص به خودشان شارژ می شود و تا 400 کیلومتر هم قابلیت شارژ شدن را دارد .

این خودرو با یک بار شارژ ۱۰۰ کیلومتر را با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت میپیماید. نسخه استاندارد این خودرو که دیفرانسیل جلو است در کمتر از ۶ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت میرسد. جدیدترین نسل از محصولات تسلا، مدل ۳ است که در دستهبندی خودروهای سدان قرار دارد و توانایی پیمایش مسافتهای طولانیتر معادل ۸۳۰ کیلومتر را با هر بار شارژ کامل دارد. تعداد این ایستگاهها در کشورهای صنعتی رو به افزایش است. درواقع این وسیله نقلیه یک خودرو چهارچرخ با کاربری بین خودرو و موتورسیکلت است که در کشورهای اروپایی قوانین راهنمایی و رانندگی مشابه موتور سیکلتها دارد. بدیهی است که اجزای مربوط به احتراق و سوخت در این ماشینها وجود ندارد. یکی از برتریهای ماشینهای برقی به ماشینهای بنزینی، کاهش هزینهی سوخت میباشد. دیگر ویژگی شاخص این دستهی نوظهور از وسایل نقلیه، خاموش کردن ماشین در توقف هاست؛ که هدررفت انرژی در ترافیکهای سنگین شهری را کاهش میدهد. البته حداکثر شعاع حرکتی خودرو در طول زمان کاهش خواهد یافت که امری اجتنابناپذیر است. چهار چرخه سبک (L6e) توسط دستورالعمل (2002/24/EC) به وسایل نقلیه موتوری با چهار چرخ گفته میشود که جرم بدون بار آنها بیش از ۴۲۵ کیلوگرم نیست.( بدون احتساب جرم باتریها در مورد وسایل نقلیه الکتریکی) و حداکثر سرعتی که میتواند طی کند بیش از 45 کیلومتر در ساعت نیست.

اکثر خودروهای الکتریکی حداقل برد ۱۶۰ کیلومتری خواهند داشت و بهترینها شعاع ۴۸۰ کیلومتر را رد خواهند کرد. تسلا مدل ۳ مجهز به قالپاقهای آیرودینامیک است و قابلیت جدید عدم استفاده از سیستمهای تهویه هم در آن اضافه شده که مصرف باتری را تا حد زیادی پایین میآورد. در نظر داشته باشید که برد اعلامی خودروها در بهترین شرایط اندازهگیری شده و میزان برد واقعی به برخی فاکتورها بستگی خواهد داشت: شرایط جادهای، ترافیک، سبک رانندگی و میزان استفاده از تجهیزاتی همچون برفپاککن، سیستم تهویه مطبوع، رادیو و… با ما همراه باشید. همچنین نیاز نیست نگران مسائلی مانند تعویض روغن باشید. همچنین تعمیر یا تعویض باتریها فرایندی بسیار هزینهبر خواهد بود. اگر طی این زمان ظرفیت باتری به زیر ۶۶ درصد برسد رنو بدون دریافت هزینه آن را تعویض خواهد کرد. در تکنولوژی خودروهای برقی عواملی چون ظرفیت باتری ، عملکرد باتری ، دوام باتری ، طول عمر، چگالی انرژی، چگالی توان، حساسیت نسبت به دما، زمان شارژ و قیمت از شاخصههای مهم انتخاب باتری میباشد. عواملی چون ظرفیت باتری، عملکرد باتری، دوام باتری، طول عمر، چگالی انرژی، چگالی توان، حساسیت نسبت به دما، زمان شارژ و قیمت از شاخصههای مهم انتخاب باتری میباشد.

خودروهای الکتریکی قطعات کمتری نسبت به خودروهای معمول داشته و بالطبع خرابی کمتری دارند. مبدل DC/DC: وظیفهی این قطعه گرفتن جریان مستقیم (DC) ولتاژ بالا از باتری اصلی و تامین جریان مستقیم ولتاژ پایین لازم برای پر کردن باتری کمکی و برقرسانی به قطعات داخلی اتوموبیل است. سیستم خنککننده(cooling): همانطور که از نام آن پیداست، کار این سیستم حفظ قطعات در دمای مناسب برای کاراییست. به هر روی باید منتظر ماند و دید که سایبر تراک در عمل چگونه وانتی است و فاصله حرف تا عمل این وسیله نقلیه چقدر است. به طور متوسط یک خودروی الکتریکی حداقل 5 ساعت طول می کشد تا شارژ شود که این با توجه به مسافت بسیار کمی که می پیماید فاجعه است. اما ماجرا از این قرار است که شرکت خودروسازی رنو در سال ۲۰۰۹ میلادی در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت به رونمایی محصولی با ترکیب طراحی از موتورسیکلت و میکروکار پرداخت، محصولی که آن را با نام رنو توئیزی میشناسیم. پس از سال ها شایعه در مورد ماشین هاي برقی بالاخره شاهد تردد این ماشین ها در خیابانها هستیم. در حالی که خودرو الکتریکی با باتری ها کار می کند، برق برای شارژ باتری ها از نیروگاه ها تامین می شود که طبق نظرسنجی زیر، 61 درصد از برق جهان از منابع تجدید ناپذیر مانند زغال سنگ و گاز تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید