ماشین برقی کوبنده پرطرفدارترین وسیله بازی

حداکثر سرعت نیز برای مدلهای مختلف این خودرو متفاوت بوده و رقمی بین ۱۸۰ تا ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت است. مسئولین شورلت اعلام کرده اند این ماشین قادر هست طرف کمتر از 7 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد. بر طبق اعلام مسئولین شرکت, این ماشین در زمره SUV ها قرار میگیرد و قادر هست تنها با یکبار شارژ مسافت 300 مایل را طی کند. علاوه بر Fortwo (نمونه اول) و Forfour (نمونه دوم) که قبلاً شناخته شده بودند، Smart از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵، Roadster (نمونه سوم)، یک اتومبیل اسپرت دو نفره هم تولید کرده است. هزینهای که گاهی تا ۳۰هزار یورو بالا میرود و با قیمت یک ماشین بنزینی برابری میکند. زیر سازی این کار بصورت قوطی های آلومینیومی ست که به اندازه ۲۵ سانتی متر در زیر پیست شاسی کشی خواهد شد. طراحی داخلی این ماشین اسباب بازی نیز به طوری است که کودک خود را در یک ماشین لوکس واقعی احساس می کند که این موجب تقویت روحیه او و افزایش اعتماد به نفسش خواهد شد.

با این حال بهترین اتومبیلهایی که با باطری کار میکنند، برای کودکان چیزی فراتر از فقط یک اسباب بازی است. یکی از شرکتهای معروفی که میتواند ماشین برقی و هوشمند تولید کند، شرکت Smart است که تاریخچه تولید ماشین هوشمند آن بسیار جالب است. این شرکت پیش از توسعه یوز٬ مهندسی و ساخت خودروها و موتورسیکلتهای مختلفی را با هدف شرکت در مسابقات توسعه خودروهای برقی دانشگاه صنعتی شریف در کارنامه داشته و اتفاقا در اکثر مسابقات مربوطه نیز موفق به کسب مقامهای برتر شده بود. تولید محدود به شیوه دست ساز باعث شده تا دست مهندسان پاراکس موتورز برای توسعه یوز باز باشد و از این رو مدیران مجموعه تصمیم گرفتهاند تا فضای کابین یوز را به شکل محسوسی لوکستر از خودرویی نظیر رنو توییزی بسازند. از این رو استفاده از چرم در کابین یوز در دستور کار قرار گرفته و به جای فرمان پلاستیکی و کابین اقتصادی رنو توییزی٬ شاهد استفاده از قطعات با کیفیتتری هستیم که با استفاده از چرم روکش شدهاند و دست سازندگان این خودرو را برای تغییر براساس سلیقه مشتری نیز باز میگذراند. پروژه یوز البته تفاوتی نسبت به اسلاف خود در پاراکس موتورز دارد و اتفاقا به عنوان اولین محصول تجاری این شرکت در سال ۱۳۹۴ در نظر گرفته شده بود تا با استفاده از پلت فرم رنو توییزی٬ بتواند پلی میان یک تیم مهندسی جوان و یک شرکت خودروسازی پیشرو در عرصه فناوری خودروهای برقی باشد.

در میان کودکان 5 تا 8 سال، ماشینهای نظیر جیپ، لامبورگینی و مرسدس محبوبیت زیادی دارند و اغلب به دنبال خرید چنین مدلهایی هستند. علاوه بر امکانات ضروری که تقریبا تمام ماشینهای شارژی کودکان دارند، بسیاری ویژگیها و امکانات جانبی نیز وجود دارد که هنگام خرید باید به آنها توجه داشته باشید. امکاناتی که تسلا برای این وانت برقی در نظر گرفته به صورتی است که میتواند بسیاری از وانتهای محبوب موجود در صنعت خودروسازی را به چالش بکشد. بسیاری از کارشناسان این وانت برقی را ایمن ندانسته و طراحی آن را پر از ایراد توصیف میکنند. به همین دلیل زمانی که قصد خرید ماشین شارژی برای کودکان در این سن را داشته باشید، باید حتما مدلی را انتخاب کنید که برای این محدوده سنی طراحی شده باشد. ماشین شارژی خوب باید همزمان که نیاز کودک در بازی کردن را برآورده می کند، متناسب با بودجه مالی خانواده بوده و در عین حال عمر مناسبی داشته باشد.

البته به سبب چالشهای استاندارد و نوسانات اقتصادی در نهایت پروسه توسعه یوز به عنوان یک موتورسیکلت چهارچرخ برقی یا اولین ماشین برقی ایرانی به طول انجامید و حالا در اواخر سال ۱۴۰۰ سرانجام شاهد صدور مجوزهای لازم برای شمارهگذاری این خودروها هستیم٬ آنهم در شرایطی که قیمت دلار در طول به ثمر رسیدن این پروژه در حدود ده برابر افزایش یافته و شرایط اقتصادی جامعه برای استفاده از چنین خودرویی به کلی زیرو رو شدهاست. این پلتفرم که اخیراً توسعه پیدا کرده است، توسط تعدادی از وسایل نقلیه Lynk & Co مورد استفاده قرار گرفته است. این کراس اوور که توسط Daniel Lescow، معاون فروش جهانی برند در LinkedIn تأیید شده است، مثل یک گرگ آلفای کاملا جدید در جنگلی به نام شهر توصیف میشود! با پیشرفت در فناوری خودرو که حتی به اتومبیلهای سواری کودکان نیز راه پیدا کرده است، داشتن و کار با اتومبیل در اندازه سرگرم کننده با کودکان میتواند روشی در دسترس و لذت بخش برای آموزش دروس ایمنی و پایداری جاده باشد. افزایش تعداد خودروهای برقی، اگرچه کاهش اتکا به سوختهای فسیلی را به دنبال خواهد داشت ولی شارژ خودروهای برقی میتواند یکی از معضلات پیش روی صنعت برق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید