مالیات داروی تلخی است که باید به اقتصاد کشور خورانده شود

0 11ایسنا/لرستان رئیس شورای عالی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مالیات داروی تلخی است که باید به اقتصاد کشور خورانده شود.

محمد مسیحی امروز ۲۸ مرداد در آئین تکریم و معارفه مدیران کل امور مالیاتی لرستان که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، با اشاره به تاثیرپذیری نظام بانکی در اقتصاد کشور، اظهار کرد: بهترین تامین ابزار مالی، مالیات است و همه دولت‌ها در سطح دنیا اگر در یک موضوع اقتصادی با هم اشتراک نظر داشته باشند، قطعا مالیات است.

رئیس شورای عالی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تاثیرپذیری و تاثیرگذاری بانک‌ها در اقتصاد مغفول مانده است، افزود: مالیات بهترین ابزار تامین مالی است اما، این موضوع  از زمختی و سختی کار در حوزه مالیات کم نمی‌کند.

مسیحی خاطرنشان کرد: به تعبیر یکی از اقتصادانان برتر کشور؛ مالیات داروی تلخی است که باید به اقتصاد کشور خورانده شود  و این اهمیت کار همکاران مالیاتی را در سازمان امور مالیاتی برجسته‌تر می‌کند خصوصا در این سال‌هایی که ما به واسطه تحریم‌های ظالمانه  با محدویت‌هایی در فروش نفت روبه‌رو بودیم.

وی اضافه کرد: نظام مالیاتی کشور در سال‌های اخیر اقدامات زیادی را برای تعالی نظام مالیاتی انجام داده اما، قطعا  بحث فرهنگ‌سازی مالیات مقدمه همه این باورها است.

رئیس شورای عالی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به یکی از مقدمات واجب توسعه نظام مالیاتی، افزود: دیجیتالی شدن نظام مالیاتی، هوشمندسازی نظام مالیاتی و تقویت اعتماد و اطمینان، در سایه فرهنگ‌سازی مستمر است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.