مداحی‌ها به زبان‌های مختلف شنیدنی شد

0 70رادیو فصلی محرم که مدت پنج روز است تولید و پخش برنامه‌هایش را آغاز کرده، در اقدامی قابل توجه مداحی‌ها به زبان‌های مختلف را پخش می‌کند.

به گزارش ایسنا، رادیو محرم که از ابتدای ماه محرم برای هفتمین سال پیاپی فعالیتش را آغاز کرده است، در جدیدترین اقدام، پخش برنامه به ۲۰ نوع گویش، لهجه و زبان از جمله فارسی، عربی، انگلیسی و اردو را در دستور کار قرار داده است.

مسعود کاویانی، مدیر این رادیوی فصلی با تاکید بر وجه آوامحور بودن این شبکه، تاکید کرده است که بیشتر، به مداحی، مرثیه‌سرایی و روضه‌خوانی می‌پردازند. بر این اساس شاید ۷۰ تا ۸۰ درصد محتواها را مداحی و مرثیه‌سرایی دربرمی‌گیرد.

این برنامه‌ها به زبان‌های فارسی، اردو، افغانستانی، آذری، انگلیسی و عربی پخش می‌شوند و گویش‌ها و لهجه‌های خاصی که در کشور وجود دارد را هم شامل می‌شود؛ از جمله می‌توان به مداحی‌های بوشهری، خراسان شمالی، کرمانجی، کردی، گیلکی، لری، مازندرانی تا لهجه‌ها و گویش‌های شیرازی، یزدی و … اشاره کرد.

رادیو محرم از سه‌شنبه ۲۷ تیر ساعت ۱۶ پخش برنامه‌هایش را آغاز کرد و تا ۲۶ مرداد روی موج ۹۵.۵ مگاهرتز خواهد بود. شنوندگان می‌توانند از طریق گیرنده‌های تلویزیون، رادیو نما و برنامه کاربردی ایران صدا شنونده رادیو محرم باشند.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.