مهمترین برنامه‌های دولت در لرستان ساماندهی ظرفیت‌های گردشگری است

0 61ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: مهمترین برنامه‌های دولت در استان ساماندهی ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی است.

احمدرضا دالوند ۲۴ تیرماه در جلسه ثبت جهانی دره خرم‌آباد صنعت گردشگری را از اولویت‌های استان برشمرد و اظهار کرد: لرستان دارای، ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه میراث فرهنگی و صنعت گردشگری است که باید قدر آن‌ها را بدانیم.

وی در ادامه با بیان اینکه این صنعت یکی از مهمترین منابع درآمدی و اشتغال‌زا در دنیا شناخته شده است، افزود: کشورهای توسعه‌یافته و یا در حال توسعه به‌خوبی به این موضوع پرداخته‌اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: برخی صنایع در استان با وجود هزینه‌های‌ هنگفت نتوانسته‌اند در رفع مشکل اشتغال نقش بسزایی داشته‌باشند، این در حالیست که مجموعه خصوصی کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان در حوزه اشتغال‌زایی و توسعه گردشگری اقدامات خوبی کرده است.

دالوند بیان کرد: موضوع زیر ساخت‌ها در همه زمینه‌ها به ویژه گردشگری نقش مهمی دارد که متاسفانه در لرستان به دلیل بی‌توجهی از گذشته دچار مشکلاتی هستیم.

وی با بیان اینکه لرستان در حوزه میراث فرهنگی و ظرفیت‌های گردشگری دومین استان کشور و در بحث بارندگی جزو چهار استان پربارش کشور محسوب می‌شود، گفت: منابع آبی در این منطقه به دلیل نداشتن سدها و عدم برنامه‌ریزی مناسب بدون استفاده بهینه از استان خارج می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان برخورداری از پروازهای داخلی و خارجی و همچنین ریل آهن را از موضوعات مهم زیرساختی گردشگری برشمرد و افزود: راه آهن دورود -خرم‌آباد- اندیمشک پس از چندین سال تعطیلی مجدد بعد از تامین منابع مالی فعال شده است. بدین ترتیب زیرساخت‌ها تا حدودی فراهم می‌شود.

دالوند گفت: مجموعه فرهنگی- تاریخی قلعه فلک الافلاک یکی از مهمترین زیرساخت‌های گردشگری کشور محسوب می‌شود که با پیگیری‌های متعدد و تامین اعتبار پس از نقل مکان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مابقی حریم قلعه به میراث فرهنگی واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه ساماندهی ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی لرستان از مهمترین برنامه‌های دولت در لرستان است، افزود: در تخصیص اعتبارات نیاز به همکاری و توجه بیشتر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هستیم تا بتوان از این ظرفیت‌ها به خوبی در راستای توسعه این صنعت و ایجاد اشتغال استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار کرد: صدا وسیما مرکز لرستان در معرفی ظرفیت‌های استان به خوبی اقدام کرده اما نیاز است به فرهنگ‌سازی در حفظ آثار و زیرساخت‌ها و توسعه صنعت گردشگری بیشتر توجه شود.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.