موفقیت تیم «رهام» در انجام تست‌های فنی خودروی فرمول دانشجویی ۲۰۲۳ ایتالیا

0 62خودروی فرمول دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که برای مسابقات ۲۰۲۳ راهی ایتالیا شده است، توانست تست‌های فنی را با موفقیت پاس کند.

محمد قربانی از اعضای تیم خودروی فرمول دانشجویی رهام در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این تیم برای حضور در این مسابقات هم‌اکنون در ایتالیا مراحل اولیه مسابقه را سپری می‌کند،‌ گفت: روز گذشته تمامی تست‌های فنی ورود به مسابقه فرمول دانشجویی ایتالیایی را پاس کردیم و از امروز وارد مراحل تست آیتم‌های اصلی مسابقه شده‌ایم.

وی ادامه داد: پاس کردن آیتم‌های فنی دستاورد بزرگی برای ما به شمار می‌رود، چرا که بسیاری از تیم‌ها قادر به پاس کردن شرایط اولیه مسابقه نیستند.

قربانی با تاکید بر اینکه تست‌های استاتیکی این مسابقه به پایان رسیده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر تیم ما خود را برای تست‌های طراحی و دیزاین و طرح کسب و کار آماده می‌کند که تا پایان امروز نتایج آن مشخص خواهد شد.

وی اظهار کرد: از فردا ما خود را برای انجام تست‌های دینامیکی خودرو آماده خواهیم کرد.

به گفته این محقق دانشگاه فردوسی مشهد، این تست‌ها شامل آیتم‌های مهندسی خودرو در رقابت با سایر خودروها است.

به گزارش ایسنا، خودروی تک سرنشین فرمول دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که توسط تیم ۱۲ نفره دانشجویی این دانشگاه طراحی و ساخته شده، برای حضور در مسابقات فرمول دانشجویی، راهی کشور ایتالیا شدند.

کلیه قطعات این خودرو با حجم موتور ۶۰۰ سی سی و سوخت بنزین سوپر، طراحی این تیم ۱۲ نفره است و به گفته آنها بخش‌های موتور، سیستم خنک کننده، یکپارچه‌سازی سیستم‌ها با موتور، شاسی و سیستم تعلیق این خودرو، کار محققان و مهندسان دانشگاه فردوسی مشهد بوده است.

شاسی این خودرو از جنس آلومینیوم است که این امر در کاهش وزن خودرو مؤثر بوده و بدنه آن نیز از نوع فیبر کربن و وزن کل خودرو ۲۸۰ کیلوگرم است.

توان خودروی فرمول دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، ۶۷ اسب بخار و گشتاور آن ۵۱ نیوتن است.

حداکثر سرعت این محصول ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت است که تا ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت قدرت دارد. شتاب این خودرو ۵.۲ ثانیه است و در طی این مدت سرعت خودرو از صفر به ۱۰۰ می‌رسد.

این خودرو از روز دوشنبه ۲۹ خرداد ماه برای آماده‌سازی‌های نهایی به منظور شرکت در مسابقات فرمول دانشجویی به کشور ایتالیا ارسال شد.

تیم رهام از ۲۱ تا ۲۵ تیرماه در مسابقات جهانی خودروی فرمول دانشجویی ایتالیا ٢٠٢٣ به عنوان تنها نماینده کشور حضور دارند.

پس از تجربه موفق تیم‌های کاسپین (مسابقات ۲۰۱۴ روسیه) و سورنا (مسابقات ۲۰۱۸ ایتالیا)، تیم رهام پس از ۵ سال وقفه حضور ایران در این مسابقات، به عنوان سومین تیم فرمول دانشجویی کشور در مسابقات ۲۰۲۳ کشور ایتالیا پذیرفته شده است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.