موفقیت سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد ایران را تضمین می‌کنیم

0

[ad_1]

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: جمهوری اسلامی ایران متضمن موفقیت سرمایه گذاری فعالان اقتصادی خارجی در مناطق‌آزاد هفت گانه ایران بوده و هرگونه سرمایه‌گذاری در این مناطق سودآور است.

به گزارش ایسنا، حجت الله عبدالملکی روز پنجشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه بین المللی گردشگری در استان سلیمانیه عراق افزود: اقتصاد جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اقتصاد مقاومتی و بر ۵ اصل استوار است که یکی از این اصل ها برون گرایی است. 

او با اشاره به اینکه اگر همه کشور ها اقتصاد قوی داشته باشند،‌ اقتصاد جهانی قوی و خوبی را خواهیم داشت اضافه کرد:‌ یکی از پایه های برون گرایی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران ایجاد مناطق آزاد هستند. 

وی با بیان اینکه ۲۵۰۰ شرکت در مناطق آزاد ایران فعالیت می کنند افزود: ۱۰۰ هزار واحد اقتصادی نیز در این منطقه در حال فعالیت و کسب و کار هستند. 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه هفت منطقه آزاد ایران قابلیت جذب گردشگری و سرمایه گذاری در این حوزه را دارند اظهار کرد: ۱۳۰ بسته و فرصت سرمایه گذاری در این مناطق به ارزش یک میلیارد یورو آماده ارائه به سرمایه گذاران و پذیرش حضور آنان است.

پیگیری برقراری پرواز مستقیم از مناطق آزاد به کشورهای همسایه

مشاور رئیس جمهور از پیگیری برای برقراری پروازهای مستقیم از مناطق آزاد به کشورهای همسایه از جمله استان های عراق خبر داد و اضافه کرد:‌ مناطق آزاد ایران سالانه پذیرای ۱۰ میلیون گردشگر داخلی وخارجی هستند و برای تقویت و تسهیل مسافرت گردشگران خارجی به این مناطق برنامه ریزی شده است. 

عبدالملکی در پایان از زحمات استاندار و مسئولین اقلیم کردستان در برقراری نمایشگاه گردشگری و نیز آماده سازی اقلیم برای تردد زائران کربلا  تشکر کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.