نامه امیر عبداللهیان به دبیر کل سازمان ملل متحد

0 43وزیر امور خارجه در مورد اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد، به دبیرکل سازمان ملل متحد نامه نوشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت امور خارجه، در متن نامه حسین امیر عبداللهیان خطاب به «آنتونیو گوترش»  آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای آنتونیو گوترش
دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

خبر تأسف برانگیز اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد، به احساسات و عواطف جامعه مسلمانان‌ جهان و پیروان ادیان الهی شدیدا لطمه وارد ساخته و شوک و نگرانی ناشی از این اقدامات موهن در حال گسترش است.

جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکومیت شدید صدور مجوز از سوی مقامات سوئد برای اقدام موهن و تحریک آمیز جسارت به قرآن کریم -کتاب مقدس مسلمانان جهان- که برای دومین بار طی یک ماه گذشته رخ می دهد، قویا هشدار می‌دهد که تداوم این اقدام تحت پوشش آزادی بیان، توهین آشکار به جمیع مسلمانان، تحریک جوامع مختلف و با هدف اسلام ستیزی و ترویج افراطی گری صورت می‌گیرد.
بی شک صدور مجوز برای اهانت به قرآن، عمل جسارت به قرآن و یا هر کتاب آسمانی ادیان الهی، هر دو از یک تفکر نشات می‌گیرد که با سوءاستفاده از آزادی بیان، اسلام ستیزی و اسلام زدایی را دنبال می کند و عواقب و پیامدهای غیرقابل جبرانی از جمله گسترش نفرت‌، خشونت و بیگانه‌هراسی در جوامع مختلف را بهمراه خواهد داشت.
تداوم اینگونه اقدامات در نهایت صلح و همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف الهی را در معرض مخاطرات جدی  قرار خواهد داد.

بر این اساس از جنابعالی درخواست می‌نمایم با محکوم کردن فوری این اقدام، تدابیر لازم را در سریعترین زمان بمنظور عدم تکرار و جلوگیری از عواقب خطرناک گسترش و تداوم این پدیده موهن و تحریک آمیز اتخاذ نموده و از دولت‌های عضو سازمان ملل متحد بخواهید که با آمران و عاملان این اقدام شدیدا برخورد نمایند.»

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.