نمایه‌شدن ۳۰ مجله علمی دانشگاه تهران در پنج سال اخیر در EBSCO

0 64در پنج سال اخیر، ۳۰ نشریه علمی دانشگاه تهران به مجموع نشریات علمی دانشگاهی نمایه شده در پایگاه EBSCO افزوده شده که به این ترتیب، طی این مدت آمار تعداد مجلات علمی نمایه‌شده دانشگاه تهران در این پایگاه بین‌المللی از رشد بیش از ۷ برابری برخوردار بوده است.

به گزارش ایسنا، مطابق اطلاعات به‌روزرسانی شده در وبسایت EBSCO، سی‌ و چهار نشریه علمی دانشگاه تهران در این پایگاه اطلاعاتی نمایه شده‌اند که ۳۰ مورد آن، مربوط به سال‌های ۱۳۹۷ به این سو بوده است.

نخستین نشریه دانشگاه تهران که در این پایگاه نمایه شده، نشریه انگلیسی‌زبان Iranian Economic Review است که از سال ۱۳۷۳ از سوی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران منتشر می‌شود و از سال ۱۳۸۷ در EBSCO نمایه شده است. همچنین آخرین نشریه نمایه‌شده دانشگاه تهران در این پایگاه، فصلنامه توسعه کارآفرینی است که انتشار آن از سال ۱۳۸۷ از سوی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران آغاز شده و در سال ۱۴۰۱ از سوی EBSCO نمایه شده است.

نشریات نمایه‌شده دانشگاه تهران در این پایگاه، موضوعات متعدد از قبیل مهندسی، دامپزشکی، ادبیات، محیط زیست و کشاورزی را در بر می‌گیرند.

به نقل از دانشگاه تهران، در میان واحدهای دانشگاه تهران، دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی با ۱۰ نشریه، دانشکدگان فنی با ۷ نشریه و دانشکدگان مدیریت با ۵ نشریه دارای بیشترین تعداد نشریات نمایه‌شده در EBSCO هستند.

EBSCO یکی از مهمترین مراجع بین‌المللی برای نمایه‌سازی مجلات علمی دانشگاهی است که فعالیت خود را از سال ۱۹۸۴ میلادی آغاز کرده و مقر آن در آمریکا است.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.