نکات خرید عروسک • راهنمای کامل خرید عروسک • وبلاگ واسط کالا

عروسک نانو، عروسک نوزاد، یا عروسک پولیشی یا باربی؟ جزئیات، ویژگی یا نقصان ظاهری طفل را در عروسک هم ایجاد می کرده. خیریه ها یا با سرمایه های حمایتی خود یا تشویق برندها برای ادای «مسئولیت اجتماعی»، زمینه را برای پرداخت کمک هزینه خرید عروسک معلول برای خانواده های کم برخوردار فراهم کرده اند. حال می خواهد یک جاسوئیچی کوچک برای کیفتان باشد، یا یک عروسک بزرگ گوشه اتاقتان! سرایت عجیبی است سرایتِ نگاه «سالم سالار» از جهان واقعی ما آدم بزرگ ها به جهانِ عروسک بازی بچه ها. عروسک های دخترانه، عروسک دخترانه زیبا، عروسک دخترانه ایرانی، عروسک اسباب بازی، عروسک دخترانه شیک و انواع عروسک دخترونه بزرگ و کوچک را در پیکوتویز با بهترین قیمت میتوانید پیدا کنید. در مقایسه با دخترها که مسائل مربوط به خانه­ داری، بازی کردن نقش­ های آشنا و عروسک­ ها را ترجیح می­دهند، پسران، تفنگ­ های اسباب­ بازی، بازی تخیلی-ماجراجویانه و بازی­ های کامپیوتری که درون­ مایه­ ای تهاجمی دارند را می­ پسندند. این توانایی و مهارت برای کودکان می تواند از طریق بازی کردن با عروسکها برای ان ها میسر شود. به طور مثال افزایش توانایی های حرکتی کودک، تقویت هوش اجتماعی کودک، افزایش احساس همدلی کودک و بسیاری از موارد دیگر.

وقتی تمام دوستان یک کودکِ ویلچرنشین، سالم هستند احساس تنهایی نکند، چه کند؟ ما وقتی به این موزهها سر میزدیم، میدیدیم چه سرویسهایی به مردم و جامعه میدهند. ✔️به شما کمک می­کنه که بهتر بتونین به کودکتون یاد بدین که چه طوری از دستاش استفاده کنه. داستانهای یونان باستان در حدود 100 سال بعد از میلاد نشان می دهد که عروسک ها توسط دختربچهها به عنوان اسباب بازی استفاده می شدند. مهمترین قدم ها هم از سال 2007میلادی به بعد از سوی مادران انگلیسی، استرالیایی و آمریکایی به صورت خودجوش برداشته شده است. در فضای مجازی فراخوانی خودجوش داد و طولی نکشید که مادران دغدغه مند با اشتیاقی که او چنین وصف می کند؛ «واقعاً غافل گیر کننده و دور از انتظار» پای کار آمدند. به عنوان مثال مشکلات خانوادگی و یا حوادثی که درک شان برای او مشکل است را با چگونگی رفتارش با عروسک نشان می دهد مثلا با آن دعوا می کند. او برای فعالسازی خط تولید آن از اجزای عروسک های دورریخته شده، کمک گرفت. «کلر تاول» مادر سازنده اسباب بازی انگلیسی کم شنوا هم سال 2017 کار خود از اتاق پذیرایی خانه شروع کرده و حالا خانه اش خط تولید عروسک های کم شنواست و خودش یک مادر کارآفرین.

عروسک های فرنگی چنان جذاب بودند که قصه همسان سازی بومی عروسک ها در شهر و آبادی های ایران هم کم کم محو شد. قصه همسان سازی عروسک ها با صاحبان کوچکشان اما خوشبختانه همیشه انقدر هم تلخ نبود. قیمت عروسک های معلول و همسان با شرایط کودکان خاص، فعلاً بالاست به دو دلیل. کارآفرینی در زمینه ساخت عروسک به خصوص برای و همسان با شرایط جسمی-ذهنی کودکان معلول، حمایت خیران حامی معلولان و از همه مهمتر مطالبه فعال والدین، می تواند رونق فرهنگی-اقتصادی خوبی برای کشورمان در این حوزه به دنبال داشته باشد. عروسک ها با ظاهری شبیه به شخصیت های دیزنی لندی و هالیوودی؛ پُر آرایش و با زیبای اغراق آمیز راهشان را به همه خانه هایی که کودکی در آن بود، باز کردند تا جایی که یادِ کسی نماند، روزگاری حتی بعضی عروسک ها هم معلول می شدند تا غمِ کودکی کم شود. با رونق عروسک های وارداتی که رنگ و لعاب چهره، موهای بلوند و چشمان رنگی شان برای کودکان ابروکمان و چشم و مو مشکی ایرانی جذاب بود، کم کم عروسک های خانگی از یاد رفت. بازار کشور ما در حوزه ساخت عروسک؛ مهمترین همبازی کودکان ایرانی «واردات محور» بوده.

برای مثال «ماریا کنت لی» استرالیایی، عروسک هایی به نام «امید» روانه بازار کرد. در نمایشها و اجراهایی که بیش از 6000 سال پیش قدمت دارد، از شخصی که عروسک را دستکاری میکند بهعنوان خیمهشبباز نام برده میشود. عروسک نمدی و عروسک های پلاستیکی از جمله عروسک های مناسب برای کودکان زیر ۳ سال هستند. در آمریکا، استرالیا، انگلیس و کشورهای شرق آسیا هم برخی شرکت ها که پیش از این با شعار تولید عروسک بدون «فتالات» در پی جلب اعتماد والدین برای فروش محصولاتشان بودند حالا این بازار را برای حضور، مناسب و خوش بازده دیده اند. این عروسک ها آنقدر محبوب هستند که در هر سنی ممکن است بتوانید آن را در اتاق افراد پیدا کنید و شرکت ها و کارگاه های تولیدی هم خوب این قضیه را می دانند و از آن استفاده میکنند. عروسک پارچهای، عروسکی خانگی و سنتی است که بهعنوان اسباببازی کودک استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید