نگاهی دقیقتر به فناوری ماشین برقی/ «یوز» موتورسیکلت است یا خودرو؟

سال ۲۰۰۸، رودستر به عنوان اولین ماشین برقی شرکت تسلا تولید و در بازار جهانی عرضه شد. رنو پس از ۳ سال عرضه این محصول توانست ۱۳ هزار دستگاه از آن را بفروش برساند. ماشین شارژی کودکان در قیمت های مختلفی تولید و عرضه می شود. وجود دسته حمل و یا کنترل از راه دور یکی از امکانات جانبی ماشین های شارژی است که باعث می شود پدر و مادر کنترل بیشتری روی حرکت ماشین داشته باشند. بازی کردن در فضای باز تأثیر زیادی بر روی بهبود روحیه و سلامت کودکان خواهد داشت. به علاوه، میتوانید از آن برای پیدا کردن بیشتر عیبهای تشخیصی مورد نیاز برای مشکلات الکتریکی ماشین کودک خود استفاده کنید. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه این مشکلات رایج را تعمیر کنید و قطعات مختلف ماشین برقی را تعویض کنید! علاوه بر آزمایش باتری و موتور، با استفاده از ولت مترها می توانید جریان برق را در سیم ها آزمایش کنید، که برای مشکلات مختلف دیگری که ممکن است در ماشین برقی کودک شما رخ دهد، مفید است. هر چه قدرت باتری بیشتر باشد، خودرو سریع تر حرکت کرده و بار بیشتری را تحمل می کند.

نکته مهم و قابل توجه این است که NHTSA (ادارهی ملی ایمنی و ترافیک بزرگراههای آمریکا)، مدل ۳ را یکی از ایمنترین خودروهای آزمایش شده توسط خود معرفی کرده است. جتی شما میتوانید همراه با کودکتان از این ماشین برقی کوبنده استفاده کنید. اغلب بچه ها ذوق فراوانی برای نشستن پشت فرمان ماشین شارژی دارند. در دستهبندی اتحادیه اروپا به یک دسته از وسایل نقلیه کوچک چهار چرخ «quadricycle» میگویند که در مقایسه با خودروهای معمولی شرایط سخت گیرانهتری برای طراحی دارند و با محدودیتهایی از نظر وزن، قدرت و سرعت موتور مواجه هستند. اگر در محیطی کوچک یا آپارتمانی زندگی می کنید بهتر است از ماشین های شارژی با سرعت کم که ایمنی بالاتری دارند استفاده کنید. امروزه ماشین برقی کودکان را در هر اسباب بازی فروشی می توان یافت. معمولا قیمت این نوع اسباب بازی کودک نسبت به موتور شارژی و دوچرخه بالاتر است. همچنین در کنار استفاده از خانه بازی کودک که برای کودکان مناسب است میتوانید از شهربازی لذت ببرید. ماشین های برقی کودکان در سنین بالاتر دارای پدال و تنظیمات سرعت چندگانه نیز هستند، در حالی که ماشین های مناسب برای کودکان 0 تا 2 ساله فاقد چنین امکاناتی هستند. مهارتهای حرکتی کودکان 0 تا 2 ساله در حال رشد است و همین امر آنها را در برابر سقوط آسیب پذیر میکند.

در کنار اسباب بازیهای مختلف کودکان، یک ماشین شارژی میتواند کودکان را به آرزویشان برساند. باتری اغلب ماشین های شارژی اسباب بازی، در سه ولتاژ 6، 12 و 24 تولید می شود. ماشین شارژی که خریداری می کنید باید تحمل وزن کودک را داشته و فضای کافی برای جاگیری او را دارا باشد. قیمت ماشین های کودک در این لیست درج شده اند و برای کسب اطلاعات بیشتر، همکاران ما در رزان کالا راهنمای شما هستند. ماشین برقی کوبنده همیشه میتواند جزء انتخاب های شما برای تفریح سالم و ایمن باشد. با توجه به اندازه، امکانات جانبی، شکل و تزئینات آن، قیمت ماشین شارژی متغیر است. گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس؛ هفته گذشته «یوز»، وارد خیابانهای تهران شد و این ماشین برقی ایرانی که به تازگی موفق به دریافت مجوز شمارهگذاری شده، در مرکز توجه مردم و رسانهها قرار گرفت. در این نوع از پیست ماشین کوبنده صفحات بصورت ۱×۱ و ۲×۱ کنار یک دیگر قرار گرفته و به یک دیگر با جوش وصل می شوند.

به همین دلیل ماشین شارژی دخترانه و پسرانه در مدل های متفاوت تولید و روانه بازار می شود. رایجترین دلایلی که ماشین برقی کودک شما کار نمیکند، سیمهای خراب یا شل، باتریهای فرسوده، سوئیچها یا کانکتورهای شکسته یا زمانی که نگهدارندههای چرخ بیش از حد سفت هستند، است. بسیاری از کارشناسان این وانت برقی را ایمن ندانسته و طراحی آن را پر از ایراد توصیف میکنند. گفته میشود که سایبر تراک در قویترین نسخه میتواند در کمتر از ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و امکان حمل ۱.۵ تن بار و کشیدن محموله۶.۵ تنی به واسطه آن میسر است. نسخه استاندارد این خودرو که دیفرانسیل جلو است در کمتر از ۶ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت میرسد. دیگر نسخه مدل Y که با نام پرفورمنس شناخته شده و کارآمدترین نسخه نیز محسوب میشود از پاییز امسال در دسترس علاقهمندان است. با توجه به محدودیت منابع سوخت طبیعی و مصرف زیاد آن توسط ناوگان حملونقل شهری، کره زمینی که با پدیده گرمایشی مواجه شده و آسیبی که به محیط زیست در اثر مصرف سوخت طبیعی میرسد؛ راهکاری که توسط متخصصین این صنعت ارائه شد، استفاده از خودرو برقی و هیبریدی است که البته با استقبال بالایی مواجه شد.

دیدگاهتان را بنویسید