نگاهی دقیقتر به فناوری ماشین برقی/ «یوز» موتورسیکلت است یا خودرو؟

زیرا با این کار باعث آسیب دیدن ماشین خواهند شد. 400 اسب بخار قدرت دارد و تولید آن از اواخر سال 2017 نخست خواهد شد و پس از آن برای نخستین بار این خودروها را در خیابان هاي کشور آمریکا خواهیم دید. در این حالت یک موتور توربو شارژ سه سیلندری قویتر (مثلا ۱۹۰ اسب بخاری) در ابتدا، چرخهای عقب را از طریق یک گیربکس خودکار ۶ دندهای به حرکت درمیآورد که مناسب تردد در بزرگراههای طولانی است. وقتی خودرو الکتریکی در سراشیبی قرار میگیرد موتور ها میتونند انرژی جنشبی را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند، در این حالت موتور ها مانند ژنراتور عمل می کنند. این کنترلر کلیه ورودی های کاربر را مانند میزان گاز (شتاب)، شکستن فشار، حالت رانندگی و… آپشن های ماشین شارژی شامل، نی نی لای برای نوزادان، پخش ام پی تری، مانیتور که توانایی پخش بیشتر فرمت هایی ویدئویی رایج را دارد می شوند. این مفهوم در ضمن یکی از بزرگترین نقطه ضعفهای خودروی برقی که همان «اضطراب برد» را علاج میکند و در واقع دلشوره و ترس ناشی از ماندن خودرو در صورت تخلیه کامل باتریها و نبودن جایی برای شارژ کردن و ادامه راه را هدف گرفته است. در ادامه به بیان نکاتی در رابطه با خریداری یک ماشین شارژی خوب می پردازیم.

به این ترتیب هم ایمنی کودک حفظ شده و هم محصولی متناسب با شرایط خریداری کرده اید. توجه به قد و وزن کودک: نخستین نکته ای که هنگام خرید ماشین شارژی باید به آن توجه کافی نمایید، قد و وزن کودک شما است تا بتوانید متناسب با ابعاد فیزیکی او اقدام به خرید یک کدام از سایزهای مناسب این دسته از اسباب بازی های مهیج و برقی شوید. سرعت: سرعت یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. همچنین سرعت موتور را کنترل می کند. باتری است که شعاع حرکتی، زمان شارژ و دیگر فاکتورهای سواری یک خودروی الکتریکی را تعیین میکند. کاربرد زیاد: از آنجایی که کودکان علاقه زیادی به ماشین سواری و رانندگی کردن دارند، به احتمال زیاد ماشین شارژی بهترین اسباب بازی آن ها خواهد بود که تا مدت زمان زیادی از بازی کردن با آن خسته نمیشوند. BLDC مخفف Brush Less DC motor (موتور های Dc بدون جاروبک) است، این موتور ها دارای گشتاور ثابت و واکنش سریع هستند و آن را برای کاربرد های خودرو مناسب می کند. شارژر سطح 3: شارژر های سطح 3 تعویض کننده های مسابقه های ورزشی هستند، از آن ها به عنوان شارژر های فوق العاده یا شارژر های سریع نیز یاد می شود.

شارژر سطح 1: این ها اساسی ترین شارژر ها هستند و احتمالاً شارژری است که با ماشین شما سازگار است. شارژر سطح 2: این شارژر ها کمی سریعتر از شارژر سطح 1 هستند، این بستگی به سازنده دارد که شارژر سطح 1 یا سطح 2 را برای شما فراهم کند. اگر موتور ها عضله ماشین در نظر گرفته شوند، کنترلر مغز آن است. ماشینهای شارژی نسل جدیدی که برقی هستند و با باتری های شارژ شوند تغذیه می شوند، به خوبی فضای رانندگی با ماشینهای واقعی را برای کودک شبیه سازی می کنند و تقریبا تمامی آپشنهای یک ماشین واقعی را دارند. در صورتی که باتریها در طول مسیر دائما شارژ شوند، برد این خودرو برقی از ۱۱۰ کیلومتر فراتر خواهد رفت. مولد ۴۰ کیلوواتی نیز با شارژ نگه داشتن باتری میتواند برد ماشین را از ۷۵ کیلومتری که فقط توسط باتریها تامین میشود فراتر برده و بردی ۱۱۷۰ کیلومتری به آن ببخشد.

در یک ولووی کوپه برقی مدل C۳۰ ، موتور بنزینی ۶۰ اسب بخاری مستقر در زیر کف اتاق عقب باعث گردش یک ژنراتور ۴۰ کیلوواتی برق میشود که توان خروجی ۱۱۴ اسب بخاری آن میتواند یا به مصرف گردش موتور برقی و رانش چرخهای جلو برسد یا باتریها را شارژ کند. افزایش تعداد خودروهای برقی، اگرچه کاهش اتکا به سوختهای فسیلی را به دنبال خواهد داشت ولی شارژ خودروهای برقی میتواند یکی از معضلات پیش روی صنعت برق باشد که در این مقاله که بدنبال روشی برای شارژ باتری ماشین های برقی و هیبریدی می باشد و ما را با اهدافی همچون رفع آلودگی های زیست محیطی، کاهش هزینه های سوخت مصرفی، کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی را بدنبال خواهد داشت. وزن سبک، اندازه جمع و جور و صدالبته راندمان بالا، سه آرزوی طلایی هر خودروسازی برای حضور مغتنم در بازار امروز و غنیمت بردن سهمی از آینده صنعت خودرو است.

0 دیدگاه دربارهٔ «نگاهی دقیقتر به فناوری ماشین برقی/ «یوز» موتورسیکلت است یا خودرو؟;

دیدگاهتان را بنویسید