نگاهی دقیقتر به فناوری ماشین برقی/ «یوز» موتورسیکلت است یا خودرو؟

همه می توانند در قالب خودروهای قابل شارژ ظاهر شوند. تأثیر این قسمت در انتخاب فقط روی ظاهر است و بهتر است توسط کودک کنترل شود. معمولاً شارژ سریع باتری یک خودرو الکتریکی تا ۸۰ درصد، با یک سیستم شارژ سریع، فقط ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان میبرد. از آنجایی که کودکان در سن یادگیری مهارت های حرکتی و کنترل دائماً سعی می کنند رفتار والدین خود را تقلید و تقلید کنند ، این فرصت خوبی برای والدین است تا زمینه را برای افزایش مهارت های حسی و حرکتی ، مهارت های کنترل و ارائه اسباب بازی های مناسب فراهم کنند. خودروهای شارژی تک موتوره به دلیل قدرت کم ، ارزان ترین نوع هستند ، بنابراین اگر به دنبال یک ماشین کوچک قابل شارژ با قیمت مناسب هستید ، خودروهای تک موتوره انتخاب خوبی شما هستند. یعنی حدودا برای سری های بعدی شما نیازه که 6 ساعت این دستگاه ها رو به شارژ بزنید. گفته میشود که سایبر تراک در قویترین نسخه میتواند در کمتر از ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و امکان حمل ۱.۵ تن بار و کشیدن محموله۶.۵ تنی به واسطه آن میسر است. سرعت این ماشین برقی ها به ظرفیت باتری قرار گرفته در خودرو، بستگی دارد.

اما ماجرا از این قرار است که شرکت خودروسازی رنو در سال ۲۰۰۹ میلادی در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت به رونمایی محصولی با ترکیب طراحی از موتورسیکلت و میکروکار پرداخت، محصولی که آن را با نام رنو توئیزی می شناسیم. شاید در ایران به دلیل ارزان بودن سوخت فسیلی مردم کمتر به دنبال خرید ماشین برقی بروند، اما قصد ما از توضیح درباره ی این ماشینها شناساندن هرچه بیشتر اونها و مزایا و معایبی که دارند به شماست و قطعاً داشتن اطلاعات بیشتر در این مورد شما رو با پیشرفتهای روز دنیا همگامتر میکنه. در دسته بندی اتحادیه اروپا به یک دسته از وسایل نقلیه کوچک چهار چرخ «quadricycle» می گویند که در مقایسه با خودروهای معمولی شرایط سخت گیرانه تری برای طراحی دارند و با محدودیت هایی از نظر وزن، قدرت و سرعت موتور مواجه هستند. با قابلیت طی ۲۰۰ کیلومتر مسافت با سه ساعت شارژ و سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت می باشد. هرگز با شارژر ماشین های دیگر آن را شارژ نکنید، چون همان طور که گفته شد ولتاژ و نوع باتری در ماشین های مختلف با هم متفاوت است و باعث اسیب به باتری و شارژر خواهد شد.

خودروی برقی یا خودروی الکتریکی به خودرویی گفته میشود که از باتری جهت نیروی محرکه بهجای موتور درونسوز استفاده میکند. خودروی برقی (به انگلیسی: Electric vehicle) به خودرویی گفته میشود که از باتریهای قابل شارژ به عنوان منبع انرژی، و از موتور الکتریکی به عنوان نیروی محرکه استفاده میکند.. 9. قفل ایمنی عدم روشن شدن در زمان شارژ: روشن شدن و استفاده از ماشین شارژی در زمان شارژ می تواند بسیار خطرناک باشد، لذا با داشتن این قابلیت احتمال آسیب به کودک از بین می رود. بر خلاف دو موتوره، سرعت آنها ثابت نیست ، آنها می توانند تا دو نفر را حمل کنند و قیمت نسبت به دو مدل دیگر بالاتر است. در حال حاضر این مدل بهترین ماشین شارژی است ، قدرت و سرعت آن بسیار بالا است. با این حال اگر بتوانیم انرژی الکتریسیته را از منابع انرژی تجدیدپذیری مثل باد و انرژی خورشیدی تولید کنیم، میزان آلودگی تولید شده بسیار ناچیز خواهد بود. شرکت Geely اسمارت جدید را با کمک مرسدس بنز تولید میکند و به نظر میرسد که مینی SUV بیشتر در بازار چین وجود داشته باشد؛ همان جایی که خودروهای الکتریکی و کراس اوورها خیلی محبوب شدهاند.

در چند دهه ی گذشته بازار ماشين برقی در تمام کشورهای پیشرفته ی دنیا بسیار داغ تر از قبل شده و چند سالی هم هست که در ایران شاهد استفاده ی کم و بیش مردم از این ماشینها هستیم. انواع مختلفی از اتومبیل های شارژی در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند ، برخی تک موتور و دو موتوره و برخی دیگر چهار موتوره هستند. همچنین ترمز در هرچهارچرخ به صورت دیسکی و فاقد ABS و بوستر ترمز انتخاب شدهاند و ساختاری کاملا مکانیکی دارند. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شدهاند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه ماشین برقی بزرگ تهران ندارد. آیا خودروسازان ایران توان تولید انبوه انواع ماشین برقی را دارند؟ همچنین قدرت بیشتری دارند و دنده ای دارند که می تواند به جلو و عقب حرکت کند. باید این را امتحان کرد اگر به دلیل هزینه مجبور به خرید یک ماشین ساده هستید ، می توانید از بلندگوهای بلوتوث برای پخش صدا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید