هتاکی به قرآن؛ انحراف افکار عمومی جهان از جنایات رژیم صهیونیستی در جنین

0 66


یک دیپلمات پیشین کشورمان گفت: اقدام رژیم صهیونیستی در فراهم کردن زمینه‌ هتک قرآن کریم در سوئد و دانمارک ریشه در توطئه‌های رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان داشته و برای موجه ساختن جنایات خود در جنین بوده است.

محسن پاک‌آیین در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه بسیاری از تحلیل‌گران بعد از اتفاق غیرمنطقی و موهن هتاکی به قرآن مجید در سوئد و سپس در دانمارک اعلام کردند که این اقدام توسط شبکه بین‌المللی صهیونیستم و برای پوشش جنایات این رژیم در سرزمین‌های اشغالی به ویژه در جنین است، گفت: امروز این تحلیل به واقعیت پیوسته و وزارت اطلاعات ما هم با اسناد و مدارک اعلام کرده است، این فردی که به قران در سوئد هتاکی کرده از عوامل موساد بوده است و سال‌ها ماموریت‌هایی را انجام داده و آخرین آن هتاکی به قرآن برای انحراف افکار عمومی جهان از جنایات رژیم صهیونیستی در جنین بوده است.

هتاکی به قرآن؛ انحراف افکار عمومی جهان از جنایات رژیم صهیونیستی در جنین

«سلوان مومیکا» مهاجر عراقی – سوئدی برای اولین بار همزمان با عید قربان در میدان “مدبورجارپلاتسن” در مرکز شهر استکهلم و در مقابل مسجد اصلی شهر با مجوز و همراهی پلیس نسبت به آتش زدن قرآن کریم اقدام کرد. او در اقدامی توهین‌آمیز، صفحات قرآن را پاره کرد و آن را به آتش کشید.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه اعلام کرد هم‌زمانی هتک حرمت قرآن توسط این فرد در سوئد با جنایت رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در شهر و اردوگاه جنین، برای انحراف توجه افکار عمومی مسلمانان از آن جنایت بود.

در این اطلاعیه آمده که طبق مستندات موجود، این عنصر در سال ۲۰۱۴ میلادی می‌کوشد حزبی به‌نام «اتحادیه‌ دموکراتیک سریانی» در عراق تأسیس نماید و ادعا می‌کند که او نماینده‌ی اصلی و صدای مسیحیان شمال غرب عراق است! به‌دلیل اشتهار مومیکا به جاه‌طلبی و شارلاتانی و عدم استقبال هم‌کیشانش، حزب او قوام نمی‌گیرد. لذا به فکر مهاجرت به اروپا می‌افتد و از چند کشور اروپایی درخواست اقامت می‌کند که در این هدف نیز توفیق نمی‌یابد.

در این اطلاعیه تصریح شده است: دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۹ او را رسماً به خدمت می‌گیرد و رابطی اطلاعاتی برایش تعیین می‌کند. مأموریت جاسوسی از مقرها و رهبران گروه‌های مقاومت عراق به‌ویژه در استان نینوا از جمله مأموریت‌های محوله به وی بوده است. مومیکا پس از خدمات فراوانش به دستگاه جاسوسی صهیونیست‌ها، درخواست انتقال به یک کشور اروپایی را ارائه می‌دهد. عوامل رژیم اشغالگر نیز با این ارزیابی که «مومیکا در قبال امکان اقامت در اروپا، به هر مأموریتی تن می‌دهد»، اقامت و سپس تابعیت پادشاهی سوئد، یعنی حیاط خلوت سرویس جاسوسی رژیم غاصب صهیونیستی را به این عنصر پلید خیانت‌پیشه اهداء می‌کنند.

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان ادامه داد: جنایات در جنین یک نسل کشی بود و قابل مقایسه با قتل عام در صبرا و شتیلا که حتی سازمان ملل و متحدان این رژیم نسبت به کشتار جنین هشدار دادند. در آنجا به جز کشتار زنان و کودکان ویرانی‌های زیادی در این اردوگاه ایجاد شد که بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل مردم فلسطین را در خود جای داده است و منطقه غیرنظامی است. حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه فلسطینی‌ها در جنین مغایر با موازین بین‌المللی و حقوق بشر بود.

پاک‌آیین تصریح کرد: به نظر اقدام رژیم صهیونیستی در سوئد و دانمارک باعث انزجار مسلمانان جهان و آزادی خواهان جهان شد، ریشه در توطئه های رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان و برای موجه ساختن جنایات خود بوده است.

ارتش رژیم صهیونیستی اواسط تیر یک حمله همه‌جانبه را به جنین آغاز کرد که دو روز به طول انجامید و سرانجام اشغالگران ناگزیر به عقب‌نشینی کامل از شهر جنین و اردوگاه آوارگان آن شدند. در این جنایت دو روزه ۱۲ فلسطینی شهید و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند. 

نماینده اتحادیه اروپا در فلسطین، عملیات رژیم صهیونیستی را یورشی تکان‌دهنده و هولناک خواند و افزایش فشارها بر رژیم صهیونیستی جهت متوقف کردن خشونت‌ها را خواستار شد.

پاک‌آیین با بیان اینکه مقامات رژیم صهیونیستی خودشان اعتراف می‌کنند که زوال اسراییل تسریع شده است، گفت: وضعیت اسراییل بسیار بد است؛ نتانیاهو با مشکلات جدی در داخل مواجه است، تلاش دارد برای اصلاحات قضایی اقدام کند که پرونده های فساد خود را به این شکل پوشش دهد و به دولت خود این حق را دهد که مصوبات قوه قضاییه را وتو کند. این مورد نظر اهالی یهودی سرزمین‌های اشغالی نیست و علیه دولت اقدامات و اعتراضات انجام دادند و این رژیم در بی‌ثباتی است. از طرفی به لحاظ خارجی شکست‌های پیاپی آن در مقابل مجاهدان فلسطینی را شاهدیم که در سطح بین‌المللی جایگاه این رژیم را تنزل داده است که در طول تاریخ این رژیم سابقه نداشته است.

پارلمان رژیم صهیونیستی روز دوشنبه بند اصلی طرح جنجال برانگیز اصلاح قضایی را تصویب کرد که اختیارات دیوان عالی رژیم را سلب می‌کند. در پی این اقدام، علاوه بر تظاهرات گسترده در سراسر اراضی اشغالی طی روزها و هفته‌های گذشته شمار قابل توجهی از نیروهای ذخیره ارتش این رژیم نیز به مخالفان نتانیاهو ملحق شده‌اند و تمرد نظامیان همچنان ادامه دارد.

هتاکی به قرآن؛ انحراف افکار عمومی جهان از جنایات رژیم صهیونیستی در جنین

دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: معتقدم باید کماکان اتحاد مسلمانان برای دفاع از ارزش‌هایشان حفظ شود و مساله فلسطین محور اول مباحث جهان اسلام شود و همه متحدانه از ساحت مقدس قرآن دفاع کنیم و آرمان آزادی فلسطین را در اولویت قرار دهیم.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.