هدف غایی جامعه خبرنگاری کشف حقیقت و بازگو کردن عادلانه آن برای مردم است

0 59ایسنا/لرستان استاندار لرستان با صدور پیامی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، فرارسیدن این روز را به فعالان خبر و رسانه تبریک گفت.

پیام فرهاد زیویار بدین شرح است:

فرارسیدن سالروز شهادت محمد صارمی و روز خبرنگار فرصتی است تا بار دیگر از خدمات جامعه خبرنگاران، این صدای رسای اخبار و آگاهی دهنده جامعه تقدیر کنیم.

اینکه شخصیتی مانند شهید صارمی در راه آگاهی و اطلاع‌رسانی به مردم جان خود را نثار می‌کند، خود نشان از جایگاه والا و نقش مهم خبرنگاران در مسیر حرکت کشور دارد.

هر چند خبرنگاری شهرت را بدنبال دارد اما هدف غایی جامعه خبرنگاری کشف حقیقت و بازگو کردن عادلانه آن برای مردم است که از یکطرف به پاسخگو کردن مسئولان همت می‌کنند و از جانب دیگر با اطلاع رسانی اخلاق مدارانه، خدمتگزاران ملت را تایید و یاری می‌کنند.

در طرف مقابل انعکاس انتظارات و خواسته های مردم به مسئولان، از دیگر اقدامات اصحاب رسانه و خبرنگاران است که ضمن آگاه کردن آنها نسبت به وضعیت جامعه و خواسته‌های عموم، مسیری مناسب را برای خدمت بهتر و تأثیرگذارتر از طرف دولت‌مردان فراهم می‌کند.

خبرنگاری یعنی بدون در نظر گرفتن علایق و سلایق و به دور از هرگونه تعصب، اخبار واقعی را به مردم منتقل کردن و به نوعی علاوه بر شفاف‌سازی، اقدامات مثبت و خدمات نظام را نیز برای عموم نمایان کردن است.

با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور مبنی بر جهاد تبیین و انعکاس عملکرد امیدبخش دولت به مردم، نقش خبرنگاران به عنوان همراهان و همیاران دولت در این مسیر مهم‌تر از هر زمان دیگر است.

در شرایطی که دشمنان و معاندان ملت ایران، با سیاه‌نمایی وسیع و دامنه‌دار و جنگ عظیم رسانه‌ای، تلاش دارند که حس ناامیدی و یأس را در ا ذهان مردم به‌ویژه جوانان رسوخ دهند، انعکاس اخبار امیدافزا به ویژه در حوزه اقدامات و خدمات روزافزون نظام و دولت به مردم سدی فولادین در برابر این توطئه و فتنه است و در این‌حوزه خبرنگاران، جان برکفان و مجاهدان و بسیجیان ملت محسوب می‌شوند.   

اینجانب فرارسیدن روز «خبرنگار» را به محضر تمامی اصحاب رسانه در لرستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

امید است در پرتو عنایات الهی، همراهان رسانه‌ای مانند همیشه، خستگی‌ناپذیر در مسیر رسالت عظیم خودثابت قدم باشند انشاءالله.

انتهای پیام

Leave A Reply

Your email address will not be published.