همه چیز درباره عروسکها – ایسنا

دختربچه عاشقِ عروسک میشود و هرروز با آن بازی میکرد، اما یک سال بعد، او بهطور نابهنگامی به خاطر سرماخوردگی میمیرد. اگر عروسک حالت خستهای دارد و خواب آلود است، همراهی آن در ساعات پایانی شب با کودک میتواند او را به بهتر خوابیدن ترغیب کند. به زبان دیگر کودک شما از حالات صورت ناراحت، شاد و افسرده یک عروسک تاثیر میپذیرد. اگر یک بار امتحان کنید میفهمید که چقدر ساده میشود یک پاکت کاغذی را به کاراکتر خنده دار نمایشی تبدیل کرد. افرادی که درباره پیشینه عروسک های ایرانی تحقیق کرده اند نکته جالبی مطرح می کنند؛ در برخی موارد سازنده عروسک، سعی کرده آن را شبیه و همسان با شرایط کودک بسازد. همچنین لوازم جانبی خانه عروسکی کودک شما را بیشتر به فکر، درک و کار با اشیا و موقعیت های زندگی واقعی وا میدارد. بنابراین عروسکی که تهیه میکنید یا جزئیات آن نباید قابل بلع باشند. نمایش عروسکی دارای دنیای گسترده ای است و هرروز ابداعات جدید آن را تحت تاثیر خود قرار میدهند. بنابراین ظاهر عروسک بازی تنها یک فاکتور ترغیب کننده برای شناخت دنیای ناشناخته پیرامون نوزاد است. تنها ماندن حتی در دنیای بازی!

حتی زمانی والتون تصمیم گرفت لتا را بفروشد، اما هرچقدر تلاش کرد، نتوانست عروسک را از ماشینش خارج کند. یکی از نکاتی که در این نمایش بسیار اهمیت دارد، نحوه استفاده از انگشتان است زیرا اگر انگشتان به درستی حرکت کنند، میتوانند ظریفترین حرکات را به بهترین شکل ممکن به نمایش درآورند. اولین سوالی که لحظه خرید عروسک بازی ممکن است از خودمان بپرسیم این است: ظاهر این عروسک به اندازه کافی جذاب است؟ برای کوچکتر شدن اندازه ببر نمدی به اندازه ۰٫۷ هم باید آن را روی کاغذ A5 پرینت کنید. نمدی : عروسکهایی که با پارچه خاص نمدی طراحی و تولید میشوند که در سطح خود الیاف پرز نمد قابل لمس نیز وجود دارد. برخی از این عروسکها همچون آنابل یا رابرت شهرت بیشتری دارند.۷ مورد دیگر نیز با وجود شهرت کمتر، در ترسناک بودن دست کمی از دو همتای معروف خود ندارند. با شدت گرفتن شرایط، دونا با اد و لورن تماس گرفت و آنها نیز عروسک را در موزه اسرارآمیز خود در یک محفظه شیشهای قرار دادهاند. درک کودک از محیط را باید شناخت و با در نظر گرفتن سلایق و علایق ایشان به ساخت ابزار سرگرمی برای وی همت گماشت. روانشناسان کودک همچنین نگران عواقب حذف به مرور زمان عروسک.

طبقِ گفتههای این معبد، موهای این عروسک در ابتدا کوتاه بوده است، اما به مرور زمان به طولِ ۱۲ سانتیمتر رشد کرده است و تا زانوهای عروسک رسیده است. گفته میشود پسرِ شیطان بلافاصله پس از تولد قادر به سخن گفتن بوده است؛ این بچهی وحشتناک بلافاصله بچههای همسایهها را میخورد، دندانهایش را دربرابرِ خواهرانِ وحشتزدهاش لُخت میکند و سپس در اتاقِ زیرشیروانی زندانی میشود تا اینکه درنهایت فرار میکند و طبقِ افسانهها، پسرِ شیطان کماکان از آن زمان تا به امروز در نیواورلئان پرسه میزند. آیا عروسکهای بچههای شما همگی دارای موهای بور، چشمهای آبی و تنومند هستند؟ عروسک دخترانه گریان به ارتفاع 30 سانتیمتر با چشمهای آبی بزرگ و موهای صورتی که اشکهای «واقعی» میریزد و وقتی آدمکش را بیرون میآورید، صدای بچه را در میآورد. از وقتی که رابرت به موزه آمده است، ملاقاتکنندگان برای دیدن از این اسباببازی شرور به موزه هجوم میآورند. والتن بر این باور است که پیشینه عروسک لتا به اروپای شرقی باز میگردد و این عروسک توسط یک پسر بچه که سالها پیش غرق شده، تسخیر شده است. پس این موزه کاری میکند که ما ایران عزیزمان را بشناسیم، دوست بداریم و برای حفظش تلاش کنیم. انگیزهی او از انجامِ چنین کاری در بهترین حالت مبهم است، اما چیزی که خیلی زود مشخص شد این بود که او عقلش را از دست داده بود.

خانهی جدیدِ رابرت در موزه نهتنها به طرد شدن و فراموش شدنِ عروسک منجر نشد، بلکه آغازگر دورانِ تازهای برای او بود. از اینجا به بعد، رابطهی آتو و عروسک تا دورانِ بزرگسالی ادامه پیدا کرد. اما از دیگر چیزهایی که مردم دربارهی رابرت با هم اتفاق نظر دارند این است که او یک عروسکِ تسخیرشده است و تا حالا باعثِ وقوعِ تصادفاتِ اتوموبیل، استخوانهای شکسته، از دست دادن شغل، طلاق و دیگر بدبختیها شده است. اولین چیزی که مردم دربارهی عروسک رابرت سرش اتفاق نظر دارند این است که او ترسناک است. علاقهای که بزرگسالان به این عروسکها دارند اگر بیشتر از کودکان نباشد، کمتر نیست. اما او که خودش را بهعنوانِ نگهبانِ جزیره میپنداشت، باور داشت که این کار کافی نیست. این حجم از «سالم سالاری» در جهانِ اسباب بازی ها، مُشتی از خروار جهان واقعی نیست؟ عروسک بیبی کگ برای درمان نازایی زنان در مراسم بی بی سه شنبه آورده میشود. کانورتیتو میگوید که او روزی حداقل یک تا سه نامه دریافت میکند. کالکشنِ نوزادانِ پلاستیکی او کماکان در زیرِ حرارتِ آفتاب دوام آورده است. امیدوارم که بتوانیم با شهرداری یا دیگر نهادها به تفاهمی برسیم و فضای مناسبی در اختیار ما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید